Zkrocení zlé ženy

(TV film)
  • Veľká Británia The Taming of the Shrew

Osmatřicetiletá Katherine Minolová je talentovaná, ale haštěřivá politička, které by sňatek mohl zvýšit politickou popularitu. Když na scénu vpadne urozený výstřední Petruchio a téměř okamžitě ji požádá o ruku, Kate se rozhodne do manželství skočit rovnýma nohama. To, co následuje, je vzrušující zápas dvou silných osobností, dvou prudkých povah, jejichž citový a milostný vztah se zrodí právě z tohoto divokého souboje. (oficiálny text distribútora)

papuchalk

Už jsem to viděl asi 5x a pokaždý v tom objevím něco novýho. Zejména to je špičkový herectví od obou hlavních postav, to se opravdu jen tak nevidí. Tolik detailů mimiky, hlasu, gest, pro dokonalé vykreslení postav, a hlavně pro vypointování vtipu :D Opravdu masterpiece, doufám, že za to dostali nějakou cenu. U těch explozí hněvu se směju pořád, jako když jsem to viděl poprvý. No a nakonec je to i nečekaně sladký a romantický. A v kontrastu s tou zlobou je to ještě sladčí.. Awww. Nechápu proč tohle nevezme česká televize a nedá do českýho znění. Na kanál ČT2 --- Co jinýho ????!!!!! Film je ke shlédnutí pouze na youtube https://youtu.be/qdwlP6V3Rdo ()

andiek05

Katherine a Petruchio mě bavili, přestože Katherinin vztek mi přišel někdy přehnaný a u Petruchia jsem občas nevěděla, na čem jsem, ale za to měl velké charisma :-) Ale všechno kolem, např. Bianca a Lucentio apod., to byla pro mě nuda a kdyby to tam nebylo, možná by to bylo lepší ... a nebo to chtělo i jim dát větší prostor. Proto pro mě průměr. ()

emma53

Báječná, rozverná komedie podle Shakespeara bude určitě patřit mezi ty, které budu ráda doporučovat. Veliký, výstřední a neodolatelný Petruchio v podání Rufuse Sewela a malá (prťavá), hlučná a tvrdohlavá dračice Katherine v podání Shirley Hendersonové to zahráli se vší parádou naprosto excelentně. Dlouho jsem se nahlas při komedii nesmála a tady jsem se přistihla hned několikrát. Díky moc za takové filmy a je jen škoda, že se o nich opravdu málo ví. ()

elle

Tato modernizovaná Shakespeorova komedie má své docela milé momenty. V některých styčných bodech se objevily zajímavé nápady - ženich a-la dáma (a přitom to není samoúčelné), zabavení mobilu apod., kdy to příjemně ekokuje míru rozrušení, které Petruchio způsobil v renesanční Itálii svým vymóděných vzhledem u otáře či tyranizování o líbánkách. V jisté fázi příběh ztrácí dech a závěrečné vyústění, které je sporné v klasických inscenacích zde působí ještě křečovitěji a z nutnosti. Není to vůbec nezapomutelné, ale je to příjemná komedie o tom, že každý z nás má někde svůj protějšek a jak je příjemné akceptovat toho druhého se vším všudy, prostě takového jaký uvnitř je. ()

playboxguest

Moderní verze Shakespearovské klasiky mohla dopadnout všelijak a upřímně si myslím, že zmodernizovaný scénář by ve zfilmované podobě nedopadl nejlépe, nebýt kvalitních hereckých výkonů. Naštěstí jsou herci zvoleni výborně a právě pro herecký výkon Shirley Hendersonové stojí za to film vidět, její cukání rtu, které opravdu připomíná vrčícího psa, asi jen tak nezapomenu, stejně jako nezapomenu její peprný slovník. K tomu jí zdatně sekunduje roztomilý Rufus Sewell a už né tak pozoruhodná, ale rozhodně krásná Jaime Murray také nejedno oko potěší. Nerada bych Katherine rozčílila, tudíž má ode mě čtyři hvězdy. ()