Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Monyfik

Musíme říct - "na to, že film vznikl u nás, je to velmi povedené dílko. Necháváme některé postavy postavami, příběh je přeci jen z části pověst, z části smyšlený a různě propletený, takže obsahová stránka nemusí každému padnout do oka. Co se grafiky týče, myslíme, že není co vytýkat, i když mnoho lidí tvrdí že grafika je zastaralá atd. Těmto chytrákům a pomlouvačům bych doporučil, aby se nad sebou zamysleli, protože s rozpočtem jakým se dělají filmy v USA a u nás se nedá natočit srovnatelný snímek, tudíž se film nemůže srovnávat s ostatními celovečernými snímky produkce USA... Jen tak dodatek, zkuste si někdo jen tak pro sebe koupit grafické programy, strávit čas nad postavami a vymýšlením okolí a uvidíte že to určitě není taková sranda jak si myslíte......... ()

njuska

Otřesné! Absolutně nerozumím tomu, jak tohle může někdo financovat. Bože, to ti investoři nečtou scénář, nebo co? Navíc koukám, že se na tom podílela i Česká televize. Takže jestli na tuhle kravinu šly i moje peníze, jsem naštvanej dvojnásob! Co se tedy týká děje: KATASTROFA! Nebudu opakovat, co zde napsali již předřečníci. Animace silně podprůměrná. Chvílema jsem myslel, že koukám na nějaký demo z 3D Mark 2001. Od "odpadu" tento rádoby animák zachránilo místy snad drobounké navození mystična staré, gotické Prahy. Závěrem chci požádat pana Jana Tománka, aby už nás laskavě dále nezásoboval dalšími podobnými počiny. Držte se, prosím, večerníčků. Děkuji. ()

snupko13

Rozprávka pre dospelých, obsiahnutá hmlistým príbehom, nedotiahnutými minipríbehmi s televíznym prejavom a nedostatkami na každom kroku, ale.. Napriek tomu, snaha bola a pred takými 10-timi rokmi by taký 3D animák možno prekvapil. Takže skúšať treba ďalej, nabudúce bude lepšie. ()

TheNail

Špatná animace, přebytečné pokusy o vtip selhávají, dabing je mimo hlavní postavy děsnej. Líbil se mi ten nápad s Faustovo domem. ()

Face

No... ja som si tento film pozrel skutocne len koli tomu aby som mu dal sancu... Dva krat som pri nom zaspal a po jeho skonceni som si povedal, ze ... hmmm... F8 Asi tolko. ()

shinlove

Nechápu hodnocení ostatních uživatelů. Nejspíš jsou už všichni zfanatizovaní "americkou dokonalostí" animovaných filmů, že zapomínají, že tenhle žánr je prim českých mistrů!!!! Po dlouhé době něco, co může konkurovat jak vtipem, tak animací západním zemím. A hlavně snadno strčit spoustu těchto "skvělých" filmů do kapsy, jako např.Hortona nebo Lovce draků! Dávám 4* ()

dejvyd

úplně jako odpad to nechci odsoudit ... ale jinak strašná nuda ... filmu se udělala bombastická reklama - asi věděli proč ... aby se jim ten film aspoň trošku zaplatil :-) ()

Chlo0opek

Rozmýšlel jsem se, zda dát 4 nebo 5 *, ale nakonec jich dám 5. Sice konec mohl být trošičku lepší, ale za to, že je to 1. český 3D animovaný průkopník, za krásné postavičky, skvělou, svižnou hudbu, výpravu a různé vedlejší skeče (jako např. sebevražda kostlivce poté, co mu bylo oznámeno, že mlíko došlo:), dávám 5*. Prostě příjemný, pohodový, český animák. A já zkrátka animáky rád... ()

Tealc_EU odpad!

Nemohu si pomoci....naprosté zklamání :-( Nechápu jak jsem si mohl myslet že si vychutnám něco jako českou Dobu ledovou či Toy Story :-( Česky pokus = dobrá grafika ovšem žádný děj a naprostý chaoz :-( ()

Flabadob

Mohl bych říct, že Češi moc animované filmy nedělají, ale toto byl dobrý počin, líbila se mi vtipnost a dabing byl taky naprosto suprový. ()

Naby

Chvílema je to animovaný detalně a krásně, ale občas mi přijde, že už se šetřilo. Celý námět s kozou rozhodně není příliš dobře vymyšlený, a když se koza ptá, jestli si jí vezme člověk za "ženu", respektive " za kozu", tak mi to přijde minimálně divný, když ne úchylný. Spousta postaviček je namalovaných vcelku zdařile a logicky, stejně tak jiná spousta s hrozně nepřirozenýma tvarama, čím možná mělo být docíleno odrazu jejich charakteru (pokud ano, tak se to moc nepovedlo). Včetně hlavní hrdinky, která má výstřih jak Lola Ferrari (včetně té umělotiny, protože fyzika tady žádnou roli nehrála), což mělo možná přitáhnout jiný ujetý diváky než ty co se jim líbila „opravdová“ koza? Verdikt je slabý ** a dětem bych to snad raděj nepouštěl, aby si nemysleli, že nejlepší "kámoška" a životní láska může být koza. Aneb ze špatného scénáře se nedá udělat nic závratného, jinak by ta animace nemusela být úplně zatracena. ()

qwazaokki odpad!

odpad! a ještě jednou odpad! Příšerné, hnusné, odporné. Děj žádný. Grafika tak ubohá, že to snad ani není možné. Praha má tolik legend a pověstí, že by to vydalo na celý animovaný seriál. Ovšem nesměli by ho dělat ti samí lidé jako tento kozí průser. Nemůžu tvrdit, že jsem se nudil. Po chvíli jsem se začal “kochat“ tou odpornou grafikou a hledal jsem různé chyby a nedostatky, a že jich tady je!!! Ovšem po celou dobu jsem měl naprosto kamenný ksicht, protože se není absolutně čemu smát. Dokonce jsem si ani nevšiml nějakých podstatných pokusů o humor. Pokud tedy pominu „humor“ sexistický, který působí trapně. Snad jsem se mohl smát jen sám sobě, že mám tolik trpělivosti dívat se na něco tak nesmyslného a zbytečného. Dost by mne zajímalo, jestli tvůrci měli vůbec představu pro koho bude film určen. Pro děti to určitě není. ()

Chuckiecz

Nechápu tak nízké hodnocení tohoto filmu. Nic jsem od něj nečekal a přesto jsem se pobavil. Na to že je to české to má slušné provedení grafiky. Příběh nic moc, ale epizodky dobré. Historická věrnost - no to nevím, stejně tak ty pověsti tam moc nejsou. Přesto všechno jsem se bavil. I mým dětem se film líbil, ač jsem si v počátku nebyl až tak jistý tím, zda je pro ně vhodný ()

giacobbe odpad!

Měl jsem dojem, že hraju Poldu nebo Ve stínu havrana. S malým rozdílem, počítačové hry mívají promyšlenější příběh. Pro děti příliš lascivní, pro dospělé urážka intelektu. Konec napovídá,že scénárista byl také odkojen Jackem Holbornem. Dobré jako ukázka možností grafického studia, umění (ani to nejpokleslejší) to není. ()

schindler

Řeknu vám, že z Kozího příběhu jsem hodně rozčarován. Vůbec nevím pro jakou věkovou kategorii to bylo natočeno, dětem se to prostě líbit nebude a starší se budou hodně nudit. Vzhledem tomu, že se příběh odehrává v dávných časech starobylé Prahy čekal jsen něco ve stylu Fimfára Jana Wericha, jenže kdepak. To, že animace je trochu na jiné úrovni, než u hollywoodských bratříčků, to bych ze známých důvodů pochopil, ale absenci jakéhokoliv humoru, či zajímavého děje, tak to už ne. Dokonce i ten dabing byl nějaký chcíplý. Ve 2 hvězdičkách je zahrnuta nemalá dávka určitého patriotismu. ()

KiJi odpad!

Kozí příběh – největší muka pro diváka. A tato . . . . . . . . (prý se tu nesmí používat sprostá slova) měla být pohádkou pro děti? To je ten nejtrapnější a nejhorší film, jaký jsem viděl! Poprvé v životě jsem chtěl odejít z kina po půl hodině! Ono má být vtipné, když kostra do sebe leje mléko . . . když koza chlastá pivo . . . když si to koza rozdá s ženou . . . když Lucifer hraje karty v hospodě bez maskování . . . když Máša má ohromný kozy a zadnici . . . když 75% dialogů jsou „hmm, aha, jo tak“? Graficky to mělo docela nápad, ta byla pěkná, ale příběhově to zcela zabili. Staré pověsti a legendy pražské mají takový potenciál, z toho by se dalo tolik vytřískat, a oni udělali tohle – Kozí příběh (fakt se tu nesmí mluvit sprostě???). Totální odpad, to zakopejte a styďte se, páni tvůrci. Nebo udělejte něco pořádného (mrkněte na Fimfárum). ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)