Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Ludva

[2009-03-07] * Průměrná detektivka v netradičním výtvarném pojetí. Jako většina detektivek, i tento příběh má logické díry (krádež auta apod.) a další těžko pochopitelné momenty (policista je suspendován, hlavní podezřelý, ale normálně chodí po městě s pistolí), které zážitek výrazně snižují. Obrázky z města jsou ovšem úžasné (kamerový nájezd od vrcholků města až pod mosty na Seině, dálnice odhlučněné prosklenými tubusy, Avalon a kancelář ředitele, atd.). Škoda, že v průběhu snímku vizuálních vychytávek ubývá. Naproti tomu lidé se moc nepovedli, některé vedlejší postavy jsou mezi sebou někdy těžko rozlišitelné. Totéž se sice stává i v klasickém filmu (když je hrají stejně nevýrazní herci), jenže právě animace má v tomto ohledu nesrovnatelně lepší možnosti a je chyba, že nebyly využity. ()

J.M.Kubik

Příběh by ještě docela ušel, i když závěr byl tedy nějaký polchý... ale minimálně jednu hvězdu strhávám za tu mnohými vyzdvihovanou vizuální stránku, která je pro mne: nepřehledná, nezajmavá, ale především bez kouzla či náboje.. Ať žije klasická animace! Btw. srovnávání se Sin City přílíš nerozumím. ()

Astu.

Pro mě celkem zklamání. Naprosto úchvatné po vizuální stránce, atmosféra byla taky výborná, Paříž 2054 na styl Blade Runnera - kdo by odolal?, ale něco mi tam chybělo...asi větší originalita, lepší scénář. Navíc to bylo celkem nudný. Každopádně zajímavý experiment, který si především díky své atmosféře pozornost zaslouží. 7/10 ()

JoudaCZ

Ohraný příběh zabalený do zajímavého kabátu. Vizuální stránka je zpočátku ohromující, ale to se časem okouká. Je třeba říct, že pokusy o fotorealistickou animaci, byť silně stylizovanou, vyzní vždycky trochu divně. A fakt, že si v každém (kterémkoli) okamžiku uvědomujete, že sledujete animák, vypovídá cosi o síle příběhu. ()

creTin

Vizuál společně s hudbou a jasně narýsovanými charaktery dělá atmosféru po celou stopáž, ta ale bohužel ustrnula v mrtvym bodě, nijak se nestupňuje a sám drsňák proti celýmu světu má trochu problém to utáhnout. Stylovka to je, o tom žádná, jenom by to chtělo i mít o co se opřít. ()

Santyzul

Z níže uvedených hodnocení jsem měl obavu o přehlednost v ději a orientaci v postavách. Toto se bohudík nepotvrdilo . Vizuál opravdu zaujme i práce s "kamerou" jsou opravdovou filmařskou lahůdkou .Děj samozřejmě není nejoriginálnější (jedná se o klasickou sestavu a motivace postav Noir žánru) ale mě přesto udržel pozornost až do finále což pro mě , vzhledem k již v mém životě viděnému není samozřejmostí. ()

Tomasson

Můžete si stokrát říkat, jak jednoduchý děj to má, a že stejně víte dopředu, jak tohle dopadne, stejně to baví! Miluju noir, miluju komiks, miluju sci-fi, takže tohle má téměř vše, co tam chci mít. Obrazová stránka je skvělá, stejně jako hudební, prostě atmosférická komiksová pecka se s notně omšelým příběhem, ale co... Já se bavil! Podle mě hodně dobré... ()

Hiragaen

Vizuální stránka velmi pěkná, ale bohužel základní premisy příběhu už tady v mnoha obměnách byly. Možná to chtělo malinko dotáhnout příběh třeba vyrovnáním se s hlavním padouchem. ()

missteeque

Nechápu jak může být toto přirovnáváno k Sin City, jde výlučně o animák s detektivní zápletkou z prostředí budoucnosti, který chvílemi nudí. ()

JARDAHONDA

Animovaný thriller Renesance je výsledkem několikaleté spolupráce pěti talentovaných filmařů. Z vizuálního hlediska je často přirovnáván k snímku Sin City. Osobně si to až tak nemyslím. Společné mají pouze, že je černobílý.. Kladně hodnotím brilantní výtvarné provedení, vizualizaci-střídání černobílých stínů. Menší výtku bych měl k chatrnějšímu ději, jinak atmosféra byla dokonalá.. Tak by měl vypadat pravý komix 85% ()

Fixa

I když se mi provedení vcelku líbilo (pro mě příliš tmavé) a příběh byl také dobrý (i když nijak nápaditý), nějak jsem se prostě nedokázal vcítit do postav. Tím pro mě film dost ztrácel. Takže ten film je kvalitní, ALE... ()

burg

Tak napodruhé dokoukáno - poprvé (to bylo v originále s titulkama), mě to fakt nebavilo... Třikrát jsem u první půlky usnul a tak jsem to zabalil. A napodruhé dnes, nadabované a dokoukané snad po deseti letech - a musím říct, že ani dneska to nebylo o moc lepší. Děj zamotaný, postavy snadno zaměnitelný... Ztrácel jsem se v tom asi jako v Pařížským slumu. Škoda, protože vizuálně je to pastva pro oči. ()

TylerD.

Po hodině jsem to vypnul protože blikavých obrazů už jsem měl dost a postavy i příběh mi byl ukradený. Přijde mi to jako když se něko snaží "vylepšit" jahodový jogurt tím, že jahody nahradí čímsi oslazeným, červeně obarveným. Na další černobílou pochoutku si dám příště pozor. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014