Ergo Proxy

Nama Akumu no Kuizu SHOW 30-Bun DE 100-Man En! (E15)

(epizóda)
  • Japonsko 生 悪夢のクイズSHOW 30分DE100万円! / WHO WANTS TO BE IN JEOPARDY! (viac)
Animovaný / Dráma / Sci-Fi / Psychologický / Mysteriózny
Japonsko, 2006, 26 min

honajz2

Ještě jsem si řekl, že kdybych téhle epizodě dal náhodou plný počet, pokračoval bych. To se sice nestalo, ani to k tomu nemělo blízko (a i kdyby ano, Pino nebo Pinot (pořád se mi plete, která varianta je správná) by to spolehlivě zazdila, štvala mě s každou další epizodou víc a víc), ale i tak z toho překvapivě je jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Jednak je zase správně divná, ale také vypadá, že už konečně prozrazuje něco víc, skrze moderátorovy otázky. Působí to teda jako něco úplně mimo celý seriál, ale o pozadí svého světa žádná jiná epizoda doposud neřekla víc a vůbec je zajímavé, jak se dá v anime narazit na tyhle stylově naprosto se vymykající epizody, které ale mnohé dovysvětlí. V Serial Experiments: Lain to takhle měla epizoda 9. Tady jen škoda, že tu musí zase být Pinot (fakt nechápu účel rádoby-vtipné postavy v momentech, kdy jakýkoli humor úplně ničí vybudovanou atmosféru... tady to teda nebyl až takový problém, ale v předchozích epizodách ano) a že konec je takový úplně o ničem, kromě potitulkové (!) scény, co má dohromady asi 5 vteřin. Nebyl psycho, nebyl vtipný, ani moc divný vzhledem k tomu, kdo byl v publiku, prostě se stal a to je všechno. Jinak ale nadprůměr, i když mě to na další díly navnadit nedokázalo. Příští díl je prý o tom, jak se naše tři hlavní postavy nudí a já nevidím důvod nudit se při tom s nimi. Slabé 4* ()