Bakaláři - Série 10 (1981) (séria)

Logik (S10E26)

(epizóda)

To je ale nápad – harmonogram dne! Manželka (J. Boušková) na mateřské se stará o dvě malé děti a nic nemůže stihnout. Večer padne unavená a nezvládne už ani uvařit večeři. Manžela (P. Svojtka) jako matematika to zvlášť trápí a v práci s kolegou dojdou k tomu, že příčina je v ženské nelogičnosti a neschopnosti zorganizovat si práci, a tak manželce vypracují harmonogram dne, aby všechno stihla a ještě měla volný čas pro sebe... (Česká televize)

LadyPupu

Obrázek z klasického života normální ženy na mateřské. Manžel: Víš, že jsem se na tebe celý den těšil? Manželka: Já na tebe taky. Dobrou noc... Výborný Petr Svojtka (btw. toho mít doma, vezmu ten jeho harmonogram a narvu mu ho do chřtánu :-) Velmi zábavná bakalářská povídka. A teď dost hodnocení, jdu mýt nádobí a udělat u toho pár dřepů :-) ()

cheyene

Nevím, co mnozí lidé mají proti Bakalářům.. mně osobně se velká část příběhů líbí. Jsou takové všední nevšední, takové, že by se mohly stát i vám. A to se mi líbí. K tomu se to v nich často hemží skvělými herci. Logik je jeden z těch slušných příběhů, u kterého se dobře pobavíte naivní představou muže o mateřské dovolené a snahou žen přetvořit své protějšky k obrazu svému. Místy bylo chování P. Svojtky až extrémní (např. scéna s polévkou), ale celkově jsem se dobře pobavil. ()

rakovnik

"Já chodím do práce a živím rodinu, tak nemůžu doma už nic dělat." Nedivím se, že v té době bylo tolik rozvodů, protože tento postoj byl mezi muži velice oblíbený. Spokojená byla kamarádka, jejíž manžel vařil a jinak pomáhal. Alespoň že závěr byl snad trochu optimistický. ()

MickeyStuma

Mateřská dovolená a odvěký názorový veletoč mezi muži a ženami. Velice vděčné téma velmi dobře napsaný a natočený se vším všudy. Naprosto každý se tu najde a určitě to doma nezůstane bez debaty. Nestárnoucí životní problém kterým si projdou zcela všichni co založí rodinu. Tohle by měli vidět naprosto všichni novomanželé. ()