Mladý lesní inženýr Jan (Oldřich Navrátil) žije na samotě v hájence. Nespokojenost s osobním životem i pracovní problémy řeší pitím. Postupně přestává komunikovat, propadá apatii a lhostejnosti. Jeho závislost na alkoholu se prohlubuje. K odchodu na dobrovolnou odvykací terapii ho přinutí až nenadálý příchod mladé dívky Marty (Yvona Krajčovičová). Když se po čase domnívá, že má vše pod kontrolou, léčbu o své vůli přeruší. Bez pití ale nevydrží dlouho. V deliriu si podřeže žíly a je umístěn na psychiatrii. A je to znovu Marta, která mu dává důvěru a naději. Láska, kterou k Martě cítí, je pro něj velkou motivací. Bude jeho odhodlání a vůle stačit na zvládnutí své závislosti? (Česká televize)

Marfab

perfektně zahraná hlavní role oldy navrátila, až chvílemi to vypadá že herectví pověsil na hřebík a vyměnil ho za flašku vodky. ()

Pitryx

Velmi špatně zahraný opilec. A to mám pana Navrátila rád. Ale tohle se mu opravdu vymklo z ruky. Měl se podívat na film, který jsem viděl před chvílí a vzít si příklad. Myslím tím film „Dnes naposled“. Vůbec mi celý snímek přišel herecky pod psa. Jako by se jim nechtělo. I příběhově je to celé jakési podivné. Řekl bych dost nereálné. Ovšem jinak nic proti snímku nemám, zaujal mne a dokonce jsem se ani nedíval, kdy už bude konec. ()

moore

Jeden z mnoha filmů zabývajících se pohledem do duše alkoholika. Sice mu mnohé chybí, ale v porovnání s jinými rádobydramaty je tento tv film upřímný. Na nic si nehraje, po chvíli pocit vyprchá, ale i díky krátké stopáži je jedním z těch lepších střípků v mozaice českých zapomenutých filmů. 70% ()

Phex

Vedle zadrátované hranice do NDR byl další možnou únikovou cestou z reality ČSSR chlast. Asi proto o něm bylo natočeno v období budování socialismu tolik filmů. ()

kokofek

Myslím,že vyléčit se čili abstinovat je velmi těžké a bohužel pro nás se léčba stále nikam zásadně neposunula.Před lety jsem byla na přednášce psychiatra, který tvrdil,že se již dělají pokusy s léčbou závislostí pomocí LSD a že mají dobré výsledky.Domnívám se,že tato léčba nemá u nás zelenou,protože státu svým způsobem alkoholici vyhovují. ()

Hombre8

Patrně nejlepší film Jiřího Vanýska. Námět dobrý, ale scénář skřípal a herci většinou hráli jako ponocní. Kromě Vlasáka a Navrátila, který se v roli vyloženě našel. Hodnocení navýšeno, protože film sloužil jako inspirace (vlastně dost opisoval) Kleinovi k "Holubům" a taky byla tímto snímkem objevena pro český film Krajčovičová, která se tady teprve rozjížděla. ()

Mates Hradecky

Další poklad z televizního archívu a důkaz, že šlo tvořit i za pár kaček apolitické dílko, k společnosti ovšem kritické, které nezrezivělo. Oldřich Navrátil v dokonale padnoucí roli inteligentního závisláka bez socialisticky dobrého konce, ()

vinducha

Tak tady se kásting teda povedl na 1. Emil Nádeníček  je pro tyhle ztroskotance se svou vizáží přímo stvořený . Miluju víno a mám rád pivko , ale tyhle trampoty okolo tvrdého špiritusu sem nikdy nepochopil. ()

milos.bradik

Další variace na téma démon alkohol. Výborný Oldřich Navrátil a Ilja Racek a krásná Ivona Krajčovičová. Dobře to ukazuje, že žádný alkoholik se z problémů nemůže dostat sám a bez toho, aby měl opravdu silný důvod, kterým může být láska. ()