Boží zápasník

• Česko Boží zápasník (viac)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiálny text distribútora)

Shit

No sledovat pupkatýho Jacka Blacka jak bitkaří ve směšným oblečku s holým pupkem jako wrestler nebyl zrovna muj sen, ale nakonec ty bitky jsou docela vtipný a některý jeho pohybový kreace fakt krutý, jenže to po nějaký době přestane být zajímavý, když je to poněkolikátý a příběh je fakt totálně dementní a bohužel to nemá skoro žádnou gradaci, furt to jede po stejný linii. Je to docela škoda, mohla to být určitě dobrá komedie, kdyby se to pořád nesnažilo o děsně vtipný gagy a přitom to pořád jen opakovalo to co už sme mohli v nějaký variaci ve filmu vidět ()

YURAyura

8/10 Po Napoleonovi Dynamite uz jsem zhruba mel predstavu, ceho se mi dostane a prestoze se nesplnila, zklaman jsem nebyl. Sice uz to nebylo tak uderne, ale nove prostredi Mexikeho venkova v kombinaci s wrestingem, ktery mezi nami defcaty bytostne nesnasim, dalo za VYRAZNE podpory Jacka vzniknout dalsimu ujetemu filmu stojicimu na hrane divneho Acka a jeste blockbusteroveho Artu. Talo to do par zivych temat a kdo chtel, mohl premyslet a jeste se bavit - Skeletono y Nacho Libre nenakopou prdel kazdemu protivnikovi, ale budou si je pamatovat... ()

dzej dzej

První film, který se zabývá fenoménem zápasů lucha libre. Lucha libre je svébytnou mexickou variací na americký wrestling - v bezkontaktních ("nahraných") soubojích se utkávají bojovníci s propracovaným kostýmem, typickou maskou a vyfabulovanou identitou. Strohý, krutý a dvoumetrový Dr. Wagner nastupuje za burácení úryvků Wagnerových oper, přihřátý Maximo v růžové sukýnce ničí soupeře zženštilými chvaty a pohyby... Celé je to jedna velká ztřeštěná zábava, což se bohužel nedá říci o Hessově filmu, který lucha libre pouze zneužívá pro trapné eskapády Jacka Blacka. Boží zápasník je idiotské dílo, které neobsahuje snad ani jedinou doopravdy vtipnou, propracovanou či vypointovanou scénu. Zatímco Napoleon Dynamite byl zdařile šáhlou variací na idealismus a americkost filmů z prostředí střední školy, Boží zápasník je podprůměrnou komedií pod psa. ()

Kubi21

Dám průměr. Je to vcelku zábavné, ikdyž bránici to netrhá. Není to ani nic extra nechutného, takže pro mne ideál. To co se děje okolo kláštera a civilu je dost nezajímavé a zavání klišém. V ringu to je jiná šťáva (hlavně trpaslíci jako Ďáblovy válečníci). A zmínění Tencious D vstupy mi nevadí. Ba naopak. Díky za ně. ()

Superpero

Vždycky jsem měl rád ujeté komedie, ale Nacho je úplně v jiné rovině. Ujetá, naprosto absurdní a stupidní kravina, která je chvílema "tak moc," že už to není ani vtipné. Jediný podobně zaměřený film je asi "Zoolander." Jack Black vládne celému filmu a bez něj by to vůbec nemohlo vzniknout, bohužel ten jeho sidekick většinou vtipnej není, a to má dost hodně prostoru. Ostatní herci jsou ale skvěle vybraní, třeba ten tlustej kluk je fakt hodně komickej. Hraje k tomu hudba hodně do pohody, ale nedivím se, že má "Nacho Libre," tak nízké hodnocení, jelikož obsahuje humor, který opravdu nemůže sednout každýmu. ()

• Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom "Toast". (Smok)
  • Meno postavy "Chancho" v preklade zo španielčiny znamená "prasa". Meno postavy "Esqueleto" v preklade zo španielčiny znamená "kostra" (Smok)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)