Seriál na základě svědectví lidí a výsledků vyšetřování podrobně sekundu po sekundě pomocí počítačové animace mapuje nejznámější přírodní katastrofy i neštěstí způsobená lidskou chybou. Velice zajímavým a dramatickým způsobem dokumentuje sled událostí až do katastrofy, ať už jde o zemětřesení, výbuch sopky nebo vykolejení vlaku, požár v tunelu, potopení lodi nebo výbuch atomové elektrárny. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (42)

Peklo v tunelu (2004) (S01E02)

O nekoordinovane zachrane akci kdy v tunelu uvizli dokonce i hasici (behem existence tunelu se konalo jen jedno hasicske cviceni). Z jedne strany tunelu vzduch odsavali, do druhe kyslik foukali...Pozar zuril 53 hodin. Nyni je v tunelu  jiz jen jeden operator a jedna spolecna italsko-francouzska centrala. ()

Eschede (2004) (S01E05)

Stacilo zatahnout za zachrannou brzdu po oznameni pruvodcimu par desitek vterin pred katastrofou. ()

Černobyl (2004) (S01E07)

Vytazeni prilis velkeho mnozstvi regulacnich kazek a omezeni pristupu vody = bum. Tri ridici technici dostali desetilete tresty... ()

Požár pod sjezdovkou (2004) (S01E09)

Na tuto medialne znamou katastrofu si pamatuji. Ve stejne lanovce jsem pozdeji vyjel na vrchol,ktery ma pres tri tisice metru, ale byla takova mlha a vitr,ze vetsina lyzaru se vydala zase timto "metrem" dolu a my jsme to nejak sjeli. Nevedel jsem,ze v druhem voze smerujicim dolu zahynul ridic s jedinnym pasazerem. ()

Protržení hrází v údolí Stava (2004) (S01E11)

Povodnova vlna s rychlosti 90 kilometru za hodinu. Priciny prasknuti hraze vysetruje inspektor se jmenem Colombo. Sherlock Holmes postupoval od zjistovani detailu k celku. Filmovy inspektor Colombo opacne. Mel nejakou celkovou predstavu a dostaval se k detailum. K tomu hral hloupeho. ()

Alpské tsunami (2005) (S02E02)

Takove nemastne, neslane bez chuti. ()

Pád letadla na dálnici (2005) (S02E03)

Piloti omylem vyplnuli plne funkcni pravy motor misto poskozeneho leveho. ()

Zemětřesení v Kobe (2005) (S02E06)

Nyni 20 let po zemetreseni celi Japonci populacnimu zemetreseni.Zeme vymira , na venkove je opustenych sest tisic vesnic. Kdyz jedete ve vlaku, polovina cestujicich je nad sedmdesat a parlament nedavno odhlasoval pozvani pul milionu pristehovalcu ze zahranici prevazne Pakistancu. ()

Bombový atentát na Bali (2005) (S02E08)

Jeden z medialne nejznamejsich atentatu. Vypraveni se souatredi na hledani nejblizsich a vysetrovani stop. Sokujici je,jak ty roky od udalosti rychle utekli, coz je od casu take jisty druh atentatu. ()

Let číslo 800 (2005) (S02E10)

Znovu slozit letadlo z milionu nalezenych casti, to vsechna cest. Diky tomu je nyni letani tak pomerne bezpecne. ()

Výbuch v Puerto Rico (2005) (S02E13)

Spatne porozumneni mericim pristrojum...Nyni se jednim telefonatem da zjistit, kde je v zemi zakopano potrubi. ()