Příběh nejnovějšího animovaného filmu z produkce studia Walt Disney se točí okolo Lewise – geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech – do budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech. Neskutečný výlet jej ale také přivede do konfliktu s padouchem, která dělá zlu špatné jméno: neschopným Bowler Hat Guyem, jež Lewise připraví o jedinou možnost, jak se vrátit domů. Film Robinsonovi, který je plný nezapomenutelných postav, chytrých vynálezů, klasických padouchů a dechberoucích rošťáren, vypráví příběh o víře v rodinu, sebe samého a nadějnou budoucnost. (oficiálny text distribútora)

farfalla

47. animovaný, průměrný film ze studia Walta Disneyho. Úmysl nebyl špatný. Pod heslem ´Keep Moving Forward!´ se dětem mělo vysvětlit, aby se nevzdávaly a pokračovaly ve svém započatém úsilí. Postavy však vypadají jako převzaté z jiných animáků, a tak divák spíše přemýšlí, kde je už viděl, než aby se zamýšlel nad poselstvím. Také děj je trochu příliš napumpovaný. Místy to vypadá, že scénáristé a animátoři při své práci cucali vysoce toxické tužtičky a barvičky. ()

Dudek

V nepříliš povedeném fikčním světě se odehrává překombinovaný příběh s velikým množstvím napadů, které ovšem v kompletu nefugují příliš dobře. Základní dějová linie je, ač obohacena o prvek cestování časem, velmi primitnivní, přesto se jí však daří udržet diváka u obrazovky - zejména díky své pestrobarevnosti a pár opravdu crazy scénám. Několik prvků je vcelku povedených, ale snímek bohužel nehýří téměř žádnou originalitou, nedokáže překvapit, spíše nudí. Několik "šokujících" zjištění potěší, ale v celkovém kontextu se nejedná o nic, co by Meet the Robinsons dokázala dotáhnout alespoň do průměru. Matrixovský závěr je strašlivě natahovaný a absolutně nefunguje. Pomsta buřinek pomocníčků nakonec působí až příliš vykonstruovaně, je pouze na efekt, zbytečná a hloupá. Třešničkou na dortu je pak celková nemastnost neslanost celého filmu, která pouze dokazuje, že Disney neumí animákům vtisknout ani fous života, umělý fantasktní svět nedokáže vzbudit žádné emoce. ()

Kubi21

Bohužel se musím připojit k negativním postřehům. Docela jsem na tohle těšil, a proto jsem se nekoukal napravo nalevo, kdo co o tom píše. Bohužel se shoduji s většinou zde. Je to opravdu hloupé a naivní. Začátek je při tom v pořádku. Sirotčinec, nadějný chlapec, vědecká soutěž a slizký padouch, který postupem času je spíše stupidní (bohužel). Po přesunu do budoucnosti to ne že skřípe, ale ono to drhne a promazat se to už ani nepovede. Celá rodina Robinsonů je tak otravná, nesympatická a absolutně (promiňte mi to) debilní, že se mi chtělo řvát a rvát si zbytek vlasového porostu. Tady u Disneyho šlápli sakra vedle. Závěrečné rozuzlení je tak čitelné a hrozně šroubované a i to tradiční morální poučení je násilně podsouváno, a ne jenom naznačováno. To je opravdu pro děti předškolního věku. Rodiče, nezkoušejte se na to dívat. Zapněte a rychle utíkejte dělat něco smysluplnějšího. Jedna hvězda za dokoukání a vědomí, že to jde přežít, i když hooooooodně těžko. Pozitivum na konec: Jsou horší, bohužel. ()

Jamal

Film se mi tolik nelíbil. Byl moc přebarvený, přehnaný, přeplácaný, přeumělkovaný, ale zastal bych se Disneyho, že za to nenese plnou odpovědnost - Film totiž vznikal, když se šéfem Disneyho animačního oddělění stal John Lasseter - ano ten, který režíroval Auta, Příběh hraček a Život brouka....Anderson ( režisér Robinsonových ) musel změnit polovinu skoro dokončeného filmu - věřme, že tu horší část, jinak si tento animák nedokážu představit. ()

rozbris

Walt Disney co to jako mělo být, to jsi nás chtělo nas*** :-) Rodiče se u toho zabijí a ději zblázní!!! Začátek je dobrý dost ale pak to s tím šasoprostorem a rodinou "bláznivou rodinou" abych byl přesnější to už je trochu přehnané, jste byli na drogách ne??!!! A další ta scéna s buřinkou to má být parodie na co?? Polepšete se a promluvte si do duše, nedivím se že jsou děti více agresivní, po tomhle... ()

• Práva na knihu studio Disney původně zakoupilo se záměrem natočit hraný snímek. Pak ale námět objevilo oddělení celovečerních animovaných filmů a uvědomilo si, jak obrovský potenciál skýtá kombinace futuristického světa, který byl popsán v knize, a téměř neomezených možností dnešní filmové animace. (Siriuss)
  • Když Wilbur představuje svou rodinu, říká, že jeho otec vypadá jako Tom Selleck. Tato postava se sice na plátně neobjeví přímo, ale slavný herec jí propůjčil hlas. V německém dabingu Sellecka nahradil Thomas Gottschalk a Wilbur říká, že jeho otec vypadá jako Gottschalk. (imro)
  • William Joyce napsal knižní předlohu A Day with Wilbur Robinson už v roce 1990, futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných. (Siriuss)