Dvojitý život

• Slovensko Život ide ďalej (viac)

Po smrti svého snoubence se Gray (Jennifer Garner) stěhuje k jeho nejlepším přátelům. Zatímco Sam (Kevin Smith) a Dennis (Sam Jaeger) dělají všechno možné, aby ji rozveselili, Fritz (Timothy Olyphant) o ní, zdá se, nejeví žádný zájem. Jednou ale Gray pronikne za bariéru, kterou kolem sebe Fritz staví a konečně poznává, proč si ho její snoubenec tolik vážil. Gray začne s Fritzem trávit stále více času a získává pocit, že smrt milované osoby nemusí bezpodmínečně znamenat konec šancí na lásku. Pak se ale přede dveřmi objevuje nečekaná návštěva, která všem zamotá hlavu. Přátelé Gray se budou muset hodně snažit, aby jí pomohli pochopit, že život je možná složitý, ale láska ještě složitější. (oficiálny text distribútora)

Looser

Film začíná pohřbem snoubence J. Gardner, který zemřel těsně před jejich svatbou. Po pohřbu se ukáže, že o svém snoubenci nevěděla úplně všechno a asi ani sama o sobě......._Hodně žensky laděný film, kde jsem moc nepobral logiku hlavní hrdinky, ale což ono je to hold pro ženský a těm se to asi líbit bude. Nemůžu se ubránit dojmu, že Jennifer je prostě divná, ale možná je to předsudek, ktérého se nemůžu zbavit už od Daredavila :-)). ()

Torgal

Začiatok je veľmi sľubný - miesto plánovanej svadby sa koná pohreb snúbenca a nevesta sa musí nejak pozbierať a žiť ďalej. K tomu jej majú pomôcť traja priatelia zosnulého z ktorých jeden ju tajne miluje, druhý je tajomný zdanlivo hrubý fešák a tretí je vtipný element. Problém je ten, že filmu totálne chýba dejový oblúk - absentuje tu akákoľvek gradácia, katarzia a v podstate ani poriadny happyend. Celý film len tak plynie a nič zaujímavé sa nedeje. Dokonca ani objavenie ukrývaného potomka zomrelého do deja neprinesie žiadny závan čohokoľvek zaujímavého. Popritom samozrejme nechýbajú očakávané romantické klišé, v tomto prípade ale riešené dosť absurdne (vôbec som nepochopil nečakane rýchlu vzájomnú náklonnosť medzi Jennifer Garner a Timothy Olyphantom). Napriek tomu si myslím, že je ten film celkom priemerný a nižšie hodnotenie mu dával len preto, že ma nedokázal nijak zaujať a vo viacerých svojich úrovniach ma priam iritoval. 5-/10 ()

blackJag

Klišoidní usmrkané romantické drama, které luhuje stavební kameny těchto žánrů až do úplného rozmělnění. Nevěrohodné motivy jednání postav spolu s hloupě napsaným scénářem zabíjí jakýkoliv komediální potenciál. Přítomnost otravného děcka nedává ani tu sebemenší šanci k projevení byť jen ždibíčku sympatií s kteroukoliv postavou a scény, kdy malý hajzlík vyhazuje cédéčka z regálů nebo u řeky naprosto nepochopitelně rozšlape živou rybu, ve vás evokují leda tak touhu zmlátit toho malého červa do krve - a to je dětská postava nahozena na poměrně malé ploše filmu. Garnerová se tu snaží, seč jí síly stačí, ale chuděra kope znovu za druhou ligu a ani o tom neví. Taková Lewisová v ní je už nějaký čas. Osobně nepochopím, co mohlo vést Kevina Smitha k účasti v tomto nepříjemném filmu. 25% ()

Sinecod

Ok, here's the thing. Timothy Olyphant byl (a pořád je) extrémně sexy chlap, se kterým bych chtěla provádět velice nemravné věci. Jaké? Ale i ty jeden, I´m a lady! Stačí, když tam byl. Film se mi líbil, příjemně mi uběhl. Postavy byly fajn, všechny, vedlejší postavy mě nedráždily, protože neměly dostatek prostoru, ale zase ne tak málo, aby si je člověk aspoň trochu neoblíbil (jak jen je to ve filmu možné). Happy end, samozřejmě, ale tak nějak uvěřitelný, který to netáhl na sílu, že to prostě jako musí skončit dobře, i kdyby to sakra nedávalo smysl, tohle přece diváci chtějí, hořký konce mají ve svých životech. A ten Timothy, uf.. ()

Falko

Posledny film, ktory som videl s Jennifer Garner bol JUNO (2007), kde si zahrala zenu tuziacu po dietati a v tejto usmevnej drame si zahrala podobny typ ulohy, smutnu Gray, ktorej zomrel snubenec a odstupom casu po jeho smrti zistila rozne sokujuce informacie. Okrem toho sa pocas filmu zalubila do Fritza v podani Timothyho Olyphanta HITMAN, SMRTONOSNA PASCA 4.0. (obe 2007). Myslim si, ze film je ladeny predovsetkym pre zenske publikum a druha polovica filmu je lahko predvidatelna a zaver rozpravkovo sladky, az nerealny. Chvilkami je film nudny, kde obcas bezia prijemne melodie (nic v zlom, v noci by som asi zaspal :-), inak ukecany Sam v podani Kevina Smitha, ktoreho poznam ako mlcanliveho Boba z filmu DOGMA (19999 mi obcas zlepsil naladu...14.08.2008 ______ Jennifer Garner - (Gray) +++ Timothy Olyphant - (Fritz) +++ Kevin Smith - (Sam) +++ Sam Jaeger - (Dennis) +++ Juliette Lewis - (Maureen) +++ Fiona Shaw - (Paní Douglasová) +++ Joshua Friesen - (Mattie) +++ Hudba: Tommy Stinson, BT +++ ()

• Film sa natáčal od marca 2005. Pár scén sa v júli 2005 nakrútilo aj v americkom Boulder, Colorado, kde sa príbeh oficiálne odohráva. Dokrútky sa robili ešte v decembri 2005. Ďalej sa natáčalo vo Vancouveri a Britskej Kolumbii. (Arsenal83)
  • Film v pokladniach prepadol, keď zarobil 16 miliónov dolárov oproti rozpočtu 25 miliónov dolárov. (Arsenal83)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (viac)