sunlion

Novým sousedem Earla a Randyho v motelu se stal démonicky působící Lloyd, jehož negativismus započal tehdy, když mu Earl a Joy prodali za devět stovek rachotinu, kterýžto podfuk Lloyd nevydýchal a předal Černého Petra (rachotinu) dál. Joy se s vidinou diamantového přívěšku rozhodla vyhrát Dodgovu přírodovědnou olympiádu – popře evoluci a vítězství i s odměnou bude její: „Kristova noho – rybě narostly nohy!“ – „A co to znamená, mami?“ otázal se Dodge. „Řekla bych, že už dál nemusíme chodit do kostela,“ uvažovala Joy. Do akvária pohlédl Darnell: „Kotě, tohle je přece pulec! Dokázala‘s jen to, že se pulec mění v žábu.“ – „A lidstvo už o tom ví?“ chtěla vědět Joy. Darnell se uchcechtl: „Jasně, Joy, to patří do kategorie základního vzdělání.“ – „Kruci,“ zašvitořila Joy, „tak to mám teda s tím přívěškem od Jane Seymourový útrum... Pitomá rybožába!“ Darnell se pokusil na Earlův podnět vydávat se za někoho, kdo v řetězu podfuků s rachotinou nepokračoval, jenže karma nenechala fígl Earlovi projít. Nakonec to byl Earl, kdo Lloyda přesvědčil o tom, že může dát lidstvu ještě šanci. „Tenkrát měl Lloyd pocit, že jsem mu otevřel oči, aby viděl všechno zlo světa. Ale já ho spíš přiměl, aby zavíral oči před veškerým dobrem. Kolem nás existuje obojí. Člověk si jen musí vybrat, čeho si chce všímat.“ 100% ()