V hlubokých chladných vodách Japonského moře se americká ponorka stala obětí nečekaného útoku. Přestože radar nic nezaznamenal, komandr Hable si je zaručeně jistý, že zahlédl nepřátelskou ponorku těsně před útokem. Když se to snaží na základně vysvětlit, je považován za blázna a zbaven funkce, pro velice tajnou misi jej však povolají zpět do služby a rozhodne se, že odhalí tajemného fantoma. (Intersonic)

BLStryker

Zcela (pod)průměrný film o vzájemném nahánění dvou ponorek někde u Korejského poloostrova, šmrcnutý ještě menším dramatem mezi kapitánem a jeho dosazeným nástupcem na palubě americké ponorky. Scénárista ještě jakž takž zvládl akční stránku filmu, ale katastrofálně selhal u výplňových dialogových scén, které měli divákovi zřejmě více přiblížit a zlidštit hlavní postavy. U některých prkenných dialogů (hlavně mezi kapitánem a jeho prvním důstojníkem) jsem se tak skoro popadal za břicho: „Já ti věřim kapitáne a jsem hrdý, že sloužím s tebou. - Ty jsi moje skála. Dík, že jsi můj přítel.“ Jinak, podmořské efekty byly docela hrozné, ale úplně nejvíc mě naštvalo, že nakonec nikdo pořádně nevysvětlil, co to bylo za tajemnou ponorku a komu patřila. Slabé 2*. ()

Damiel odpad!

Fantom z hlubin je film jako vystřižený z programu Novy na všední den. Mám pocit, že scénáristi béček mají jednu šablonu, kterou používají pro každý film, jen změní prostředí a jména postav. Dialogy jsou kožené, výkony herců jakbysmet, z kamery čiší „televiznost“. Zkrátka se na to podíváte a zítra nebudete vědět, jak se to jmenovalo. ()

igi B.

Vzorově hluboký dialog: "Záklopka na jedničce je ucpaná..." "...Sakra! Opravte to..." . . . Sakra, nějak se mi postupně uvolňovala záklopka! %-] . . . Fantomózní film! A ta téměř duchhovní hudba!! A ty bublinky!!! 8-o - - - - - (Poprvé a zcela jistě naposledy - navíc s /h/úmorným tušašským dablinkem - protrpěno 27.4.2011 na >cinemozní nové tv< , hodnocení 133., hlubokomyslný komentář coby splasklá bublina zde jako šestnáctý - 27-4.2011) ()

Foxhound#1

Tento film jsem sledoval v agonii, kdy mě bolely záda a kvůli rýmě jsem nemoh pořádně dejchat, tak možná proto jsem ho dokoukal do konce. Televizní slátanina Honu na ponorku, Top Gunu a JAGu ze které přirozeně nemůže vzniknout něco přínosného, snad jen když člověk potřebuje zabít čas. Na druhou stranu podobný hovadiny snášim vcelku dobře, tak až na tý šílený podvodní animace to vidim tak na necelé dvě. ()

Heywood

MĚLO to být hrozné, otřesné, odpadové. ALE nebylo. Herci průměrní (ale nikoliv špatní), triky průměrné (ale ne ubohé), zápletka možná (jde o sci-fi studené války s komunistickou Koreou) a tvrzení, že to či ono ti či oni nemohli? Korejci mají jadernou zbraň i balistické rakety, dříve primitivní Čína létá do vesmíru a vydírá půl světa...vše je možné a čeští silničáři jsou zaskočení každý rok, protože v Česku se čas zastavil a rozum s ním. Tak se dívám na podmořskou kovbojku s tím, že Amící vyhrají (jinak by na to Pentagon nepřispěl), ale také tyhle filmy varují, že k maléru je jen kousek a pitomců u moci je jich hodně. Dám 50% protože tak blbé to zase nebylo (soundtrack pravda díru do světa neudělá). ()