Lískulka

Animovaný / Rodinný
Česko, 1998, 1 h 57 min (Minutáž: 9 min)

Narodila se z lískového oříšku, právě když nad lesem vycházelo sluníčko. Bydlí v oříškovém domečku na mýtince pod lískou a kamarádí se s broučky i s lesní vílou Lesankou. (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Lískulka přišla na televizní obrazovku už v pro ni nešťastnou dobu. Je něco mezi Makovou panenkou a Rákosníčkem, ale není to tak výrazná postavička, takže nepřitahuje tolik jako jiné. ()

otík

Neskutečně upištěný večerníček. To je alfa i omega všeho. Grafika i příběhy nejsou špatné, ale celkové vyznění je takové, že mě to jako rodiče strašně otravuje. ()

Master19

Takový večerníček jako ze staré školy, vůbec bych ho netipl na 1998, snad podle hudby... Jinak Lískulka je strašně nepraktická, v podstatě nic nezvládne sama, ale naštěstí má spoustu kamarádů, kteří ji tu oblečou, tu zachrání, tu zavedou domů... ()

Brtniik

Na večerníčky již nějakou dobu nekoukám (když tak na Maxi psa Fíka či Králíky z klobouku), ale toto je tedy pěkný úlet! Fascinuje mne ta hanbatá postavička (červa?). Stran barevných zakončení tykadel. Zkušenost naznačuje, že když se hádá, tutově se netrefí správná odpověď. Také i zde – pro posiční světla platí jednoznačné pravidlo: červená vlevo, zelená vpravo. Zde je to obráceně. Buď výtvarník barvy „střelil“ od boku, anebo by měly navádět protějšek v případě, že by Lískoolka ležela naznak (absence oděvu by to předjímalo), ale s „prohozením“ barev se počítá a tato výtvarnická vychytávka by byla v praxi jednoznačně matoucí. ()

Judy24

Moje sestra to milovala, ale mě to popravdě řečeno nikdy moc nebralo. Lískulka je roztomilá a fajn, ale má moc vysoký hlásek a každý díl má prakticky stejný scénář: Lískulka někoho potká, pak se dostane do nesnází a její přítel ze začátku dílu ji zachrání, což na druhou stranu u pohádky není scénář špatný... ()

Tom-ass

Hejhá, hejhá, hejhá há hej, há hej, há he-e-e-j, sviť sluníčko pěkně hřejjjjjjjjjjjj - Na tuto písničku nezapomenu, večerníček to byl průměrný, ale táto písnička mě nějak poznamenala ()