American Art ze sbírky Goetz

všetky plagáty
Česko, 2001, 12 min

V prestižní pražské galerii Rudolfina se uskutečnila prezentace současného amerického a evropského umění ze sbírky Ingvild Goetz z Mnichova. Diváci si mohou prohlédnout více než stovku děl 14 umělců, kteří v nich reagují na společenské změny 80. let. Tomuto výtvarnému umění se v USA také říká "umění televizní doby". (oficiálny text distribútora)

igi B.

Tak ještě že to je všechno ten "Art", že... %-/ . . . Já vím a věřím, že to co mistr Nedoma v Rudolfinu celá ta leta dělá (a dělal) myslí (a myslel) dobře, ale zrovna tahle výstava - navíc takto jalovým pořadem z >brnisské čéestévé< prezentovaná - to je tedy bída a utrpení. Paní Goetzové pak nelze popřát jiného, než hodně úspěchů ve sbírání kvaziuměleckých krámů a šťastnější ruku v utrácení svých nepochybně těžce vydřených dolores šekelos... ;o))) - - - P.S. A choďte lidičky na výstavky malých českých >výtvorníků< , třeba... Ne, škoda slov. Howgh. - - - - - (Poprvé viděno s odstupem let /na výstavě v R. jsem tenkrát želbohu(?) nebyl/ 21.6.2012 na brzce ranním >sběrném prostoru< , hodnocení 2., komentář zde jako první - 21.6.2012) ()