Léto s hříbětem

• Argentína El verano del potro (viac)
všetky plagáty
Rodinný / Dráma
Argentína / Kanada, 1991, 100 min

LÉTO S HŘÍBĚTEM je příběh odehrávající se v argentinské pampě, kam na prázdniny přijíždějí tři sourozenci z Buenos Aires ke svému dědečkovi. Ještě spolu s dalšími dětmi zažívají celou řadu dobrodružství, kde jsou hlavními aktéry koně. (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Skvělý film proslulého kanadského režiséra pro mládež Andrého Melancona. Tři sourozenci, dva bratři a sestra jako každoročně v létě přijíždí na farmu, kde žije jejich děda se svoji družkou. Tyto prázdniny ale jsou odlišné od těch předchozích. Flora za rok velice vyrostla a vyspěla a její děda v ní uvidí svoji zesnulou ženu, kterou velmi miloval a ze strachu před vzpomínkami ji tvrdě odmítá, což způsobí mnoho konfliktů a nedorozumění, vše bystře sleduje nejmladší ze sourozenců Filip, který bystře prohlédne, že je zde cosi, co je třeba vysvětlit. Jeho starší bratr Daniel se dostává do konfliktu se svým nejlepším kamarádem, synem správce z farmy - kvůli jednomu koni, jehož si oba oblíbí. Příběh spěje k dramatu, protože nedorozumění se vrší a zasahují všechny zúčastněné.... Velice dobře vystavěný příběh, s dobrou kamerou, která poskytuje často i malebné záběry jinjak jednotvárné argentinské pampy, dobré herecké výkony a lidskost, která vnímavého diváka musí uchvátit. Příběh uvedla roku 1992 česká televize, repríza v prosinci 1994, z níž je i tata nahrávka, pořízená kamarádem z ČT, neboť tehdy jsem ještě neměl video. Skvělý film pro celou rodinu a já dávám jednoznačně 5 hvězdiček a řadím film do své TOP 10. ()