Evil Breed: The Legend of Samhain

• Kanada Samhain (pracovný názov) (viac)
všetky plagáty

Na počátku příběhu jsme svědky brutální vraždy dvojice turistů. Pár dní na to se skupina amerických studentů ubytuje v chalupě poblíž velkého jezera obklopeného hustým lesem, aby studovali rituály keltských druidů. Netuší, že opuštěný měděný důl není tak úplně opuštěný. Žije v něm něco, co netouží po ničem jiném, než po pár šťavnatých studentech. Honička může začít. (Okara)

drankeryth

Nieco na sposob Hory maju oci, ale skor v horsom prevedeni. Maska zdegenerovaneho kanibala sa mi pacila, aj ked prevedenie jeho vrazd moc neoplyvalo profesionalitou. Obcas to vyzeralo komicky, hlavne ten noz vrazeny do riti. To uz zavanalo komediou:) Celkom v pohodicke slasherovina, ktora ma obstojne pobavila. ()

LIVINGDEAD

Učitelka s mládeží vyrazí na usedlost, která se nachází na samotě v pustém lese.....Prvních 5 minut vypadalo slibně, ale pak nastalo vakuum typické pro béčkové filmy - 50 minut se nic nedělo. Navíc film měl tyto nedostatky :1) Amatérské herecké výkony 2) Jednoho studenta hrál starý chlap. Možná, že byl režisér slepý, nebo to byla nějaká tlačenka, nebo byl herec podvodník a sdělil, že je mu 17 let...? 3) Děsný zvuk. Lekačky byly ozvučeny hlasitějším zvukem. A tak to v domácím kině dělalo neplechu. Cituji křik mé matky: "Ty debile, to musí všichni sousedi vědět, že se díváš na hovadinu?. Ztlum ten zvuk!" Film měl i pár vtipných momentů, jako například kdy kanibalský mutant chlápkovi vrazil do řiti ruku (přes rifle) a přes díru mu vytrhal střeva. Také maska kanibala byla na dobré úrovni. Dávám 40%. ()

misterz

Dá sa povedať, že ide hlavne len o gore festival a vyvražďovaciu zábavu. Prostredie bolo na parádu - temné lesy, mokrade, ponurý kamenný hrad v lesoch.... To všetko zabalené do tajomnej legendy okolo starého keltského sviatku a uletenej kanibalskej rodinky. Škoda len, že nič z toho nebolo využité na hororovú atmosféru snímku, ktorá bola aj napriek potenciálu naozaj úbohá. K tomu sa pridali ešte aj strašné, ale naozaj strašné herecké výkony, ktoré nevytrhli z biedy ani tých pár úsmevných momentov. A to radšej ani nespomínam dialógy, ktoré trhli uši, čo veta to trápnosť. Celkovo, snímok dýcha hroznou amatérčinou, pričom hodnotenie drží ako-tak nad vodou iba slušný masaker, nič pre slabé povahy, hneď úvod zaradí slušné obrátky (trocha ma vystrašil El Grieco, ale našťastie skončil hneď na ražni :D). 40/100 ()

zdenny

Ono, námět nebyl špatný. Zpracování již bylo diskutabilní. A účast těch trotlů, co vypadali jako toxičtí bojovníci z osmdesátých let, byla spíš k pláči než k úděsu. Film má málo procent, ale já jsem byl spíš zvědavý na Jennu Jamesson. No, nic moc, ani prsa. Tak jsem alespoň zjistil, že i Chasey Lane je pornoherečka... veteránka. A co jsem nezjistil, ale naopak již vím dlouho, že levné exploatační horrory a krásné holky jdou tak nějak ruku v ruce. Podobně jako fotbalisté a modelky. ()

JASON_X

Otřepaný začátek - šukající kempaři (ona musí mít samozřejmě silikonové cecky), jejich vražda, střih, partička pitomců na výletě atd. Na horror minimálně horrorové, na komedii nebo parodii minimálně vtipné. Co k tomu víc napsat... snad že se to má odehrávat v Irsku, ale auto má volant vlevo, že herci podávají tak toporné výkony, že mi to chvílemi evokovalo dadaisticko-recesistické Birdemicy, a že z filmu smrdí amatérština na sto honů... Plusy: Pěkná Bobbie Phillips (učitelka Karen) a povedená scéna filmu ve filmu (fiktivní horror v TV na bázi série Halloween). A pobavilo mě jednak vytahování střev prdelí, druhak když kanibalský mutant vytáhne z rozkuchané blondýny místo tepajícího srdce pytlík se silikonem. / Z IMDB zjišťuju, že většina ženského osazenstva jsou pornoherečky, tím se ledacos vysvětluje. // Jo a díky uživateli Flaxik za titulky! /// A že prý to měla být opravdu komedie a parodie... hmmm... viděl jsem mnohem lepší. ()

• Názov filmu je vlastne írske slovo pre časť roka, ktorá sa v anglicky hovoriacich krajinách volá Halloween. Samhain v preklade znamená "zasiať". Aj v Írsku je Samhain časť roka, kedy živí môžu kontaktovať svojich mŕtvych predkov. (misterz)
  • Pôvodne bol do filmu obsadený Mark Borchardt, ale jeho scény boli z dôvodu politických problémov v Kanade vystrihnuté.
    (misterz)