Před dvaceti lety se dva bratři servali o nadvládu kung-fu světa, neboli o démonickou šestistrunnou loutnu. Když na loutnu někdo hraje, tak soupeřovo bojové umění je rázem ničím. Jeden z bratrů zmizel neznámo kam a Kara Hui vlastní kouzelný luk a šípy, jedinou zbraň, která dokáže loutnu zpacifikovat. Při dobrodružné cestě potkává i zlodějíčka Philipa Kwoka s jeho synem. (Epistemolog)

Modiwish

Ano, je to přeplácaný, divný, bizarní, abnormální, mýtický, směšný...a...je spousta slov, jak charakterizovat tento film. Je to propojení pohádky, martial arts a sci-fi. Jako ano, je to prostě kokotinka, ale jako...proč ne? Sám nemám rád tyhle fantazijní zvrácené zhovadilosti, ale tohle se mi fakt líbilo a překvapivě jsem se u toho dobře bavil a zasmál. Navíc ty efekty byly oravdu dobrý a vypadaly "reálně" (nezapomeňte, že jsme v HK v roce '83). A souboje (pokud se dá tomu tak říkat) byli plné lan, trampolín a akrobacie, navíc byli velmi dynamické a rychlé a dokázali udržet moji pozornost...velké plus. Film nejde popsat slovy, jelikož je tolik toho, co říct, navíc mám z toho smíšené pocity, kdy se mnou lomcuje moje sebeúcta a mé hravé já. Prostě, kdo neuvidí, neuvěři. ()

Epistemolog

Těm, co vadí nereálnost přehnaných trampolín a lan, ruce pryč. Kostýmové fantasy plné démonické magie a bezedných propastí s červenovlasým záporákem Lee Hoi Sangem a šibalským rytířem s bílou střapatou parukou Tak Yuenem. Mezi diváky na tržnici zahlídnete i herečku Mama Hung, matku Sammo Hunga. Snímek Shaw Brothers byl uveden na festivalu v Montrealu Fantasia v roce 2014, jako pocta Run Run Shawovi, který zemřel na začátku téhož roku ve věku 94 let. ()

• Snímek produkční společnosti Shaw Brothers byl v roce 2014 uveden na mezinárodním filmovém festivalu Fantasia v Montrealu jako pocta Run Run Shawovi, který zemřel počátkem téhož roku ve věku 106 let. (Epistemolog)