Saedeu mubi

všetky plagáty

Snímek Jong-kwan Kwona vyprávý 4 příběhy o lásce, každý z jiného úhlu pohledu. První je o nebojácném hasiči (U-seong Jeong), jeho přítelkyni (Su-jeong Im) a jejich společném životu ve strachu z přítelova povolání. Druhý vypráví o pohledném malíři (Ki-u Lee) a "sněhurce" (Min-a Shin), která je do něho bezhlavě zamilovaná a bojí se odhlalit mu svou tvář, na které jsou jizvy z požáru, který o vlásek přežila. Další příběh je o rozvodovém poslíčkovi, který si vydělává jako posel špatných zpráv a snaží se sehnat peníze, aby se k němu jeho bývalá přítelkyně (Tae-yeong Son) vrátila. Poslední příběh nás zavede ke starostlivé matce (Jeong-a Yeom) s rakovinovým nádorem, kterou její syn (In-seong Lee) nemá rád, protože se mu nevěnuje. Když ale v nemocnici najde její staré deníky, dozví se jak moc ho matka miluje a že by pro něho udělala vše. Jak tyto příběhy skončí? (Káronoš)

Bobofon

SPOILER. Čtyři milostné či láskyplné příběhy, které mě - jeden jako druhý - po krátkém počátečním zmatku s rozeznáváním hlavních postav zcela zaujaly a vtáhly do sebe. Skončit ovšem všechny čtyři tragicky (čtyřikrát "unhappy end") to už chce dost drsňáky, a Korejci jima zjevně jsou. Přes určitou uslzenost závěru zprovodili ze světa bez mrknutí oka všechno, co by průměrnému Evropanovi (o optimistických Američanech ani nemluvě), zvyklému na obvyklé milostné filmové happyendy, mohlo nechat alespoň zdání nějakého světýlka na konci tunelu. V závěru trochu příliš převládl - a s kýčovitými momenty - příběh záchranáře a tlumočnice do znakové řeči, což mi kapku vadilo, ale jinak výborný film. ()

muti

V Sad Movie uvidite vela prvkov z Korean Drama, ktore ste zu predtym videli a mnoho znamych tvari. vo filme sa mi pacili postavy - hrdinsky poziarnik, rozkosna postavicka zo zabavneho parku a rozchody poslicek (jeho posledne 2 zasielky boli vyborne!). ako to uz v tomto zanri byva, posledna pol hodina je najemotivnejsia a z divaka sa snazi vyzdimat slzu za kazdu cenu ()

Georgeus

Naprosto úžasný snímek, který bude těžko v tomto tématu překonán. 4 příběhy o lásce a následného smutku ve mě probudili moji citovou náklonost k JK filmům v době, kdy jsem o jejich kvalitách začal pochybovat. Za mě je to jistejch 5hvězd. ()

Arehanah

Ano, opravdu smutný film. Korejci jsou prostě jedničky v žánru drama/romantika. Pokud máte rádi životní příběhy plné smutku, beznaděje a lásky, pak se na Saedeu mubi určitě podívejte. Jednoznačně 5*. ()

rozum i cit

Můj čtvrtý korejský film a něco mezi 2 a 3 hvězdičkami. Všechny čtyři příběhy byly jímavé, přesto to na mě nějak nezabralo. Hluchá Sněhurka skrývající svou zjizvenou tvář, její sestra, tlumočnice do znakové řeči, která se při večerních zprávách dozví o smrti svého přítele, hasiče, který natolik miluje svou práci a tak dlouho čeká na správnou příležitost požádat ženu svého srdce o ruku a vyznat jí slovy lásku, až mu nezbyde nic jiného, než svěřit je ve znakové řeči (kterou nikdy nebyl sto se naučit) kameře ve chvíli, kdy ví, že už neunikne z hořícího pekla. Když vynecháme otázku reálnosti této poslední scény, námět by nebyl až tak špatný. Navzdory tomu se mi hrdlo sevřelo za celý film jen jednou, a sice když malý chlapec prosil maminku s rakovinou, aby neumírala, že už bude hodný. Jednou, při oněch večerních zprávách, mě i píchlo u srdce, ovšem to se mi u podobných scén ve filmech stává a je to ozvěna mého vlastního zážitku, nikoli zásluha snímku. Možná bylo tedy lepší věnovat se jen jedné skupině či páru, čtveřice hlasatelka-hasič-sestra-malíř by bohatě vystačila na celý film, a vyhnuli bychom se tak roztříštěnosti, kterou to alespoň na mne působí. Snad to bylo mým rozpoložením, snad je na vině pro mě nepřesvědčivý pláč hrdinky v závěru zvýrazněný záběrem z přílišné blízkosti a příliš brzy nastoupivší hudbou, snad je to tím, že konec filmu byl znám už od začátku, snad jsem se na filmy A moment to remember, Daisy, Sad Movie měla dívat v jiném pořadí. Zvlášť ten první zmíněný mě bral za srdce mnohem víc. Nicméně nemohu nepřipustit, že je tu několik dobrých nápadu, pár pěkných, dokonce i vtipných scén. Takže shlédněte a udělejte si názor sami, možná to ve vás zanechá hlubší dojem. Konec konců nějaký to zjevně nechalo i ve mně, jinak bych nenapsala opět tak dlouhý komentář, že? :) ()

rigpa

Smutek nikdy nemůže dostat nadšených 5*. Tento film se špatně hodnotí, 3* jsou nejspíš moc přísné. Perfektní kamera, skvělé herecké výkony. Happyend naruby. Na po druhé jsem film docenil více * * * *. ()

lusota

Každá dějová linka byla vlastně hned od začátku předvídatelná. Taky to je Sad Movie, tak jak by všechno mělo dopadnout, že? Film se mi líbil, ale do pěti hvězd mi něco chybělo... Překvapení a možná méně toho smutku. ()