Luke (Terence Hill) sa túla po amerických cestách vo svojom starom džípe s prívesom, v ktorom si vozí svojho milovaného koňa Joea. Pri svojich potulkách zažíva veľa problémov nielen s policajtmi, ktorí v ňom vidia potenciálne problémy, ale aj s dvoma nesympatickými šoféri kamiónu, ktorým ustavične kríži cestu. Luke si však dokáže poradiť v každej situácii. Jedného dňa sa ujme štrnásťročného Matta (Ross Hill), ktorého otca dostal do väzenia bohatý podnikateľ Lawson (Robert Vaughn), aby sa mohol zmocniť jeho pozemku. Luke sa rozhodne pomôcť Mattovmu otcovi Mooseovi (Norman Bowler) a ďalším starousadlíkom, ktorých chce Lawson vyštvať z ich pozemkov. Navyše Luke zistí, že s Lawsonom má nevybavené účty z minulosti. Pomôže proti nepriateľovi, ktorý má dostatok pomáhačov, kamarátsky šéf motorkárskeho gangu Chickadee (Joe Krieg)? (TV JOJ)

Cor-Angar

Objektivně by ta 5. hvězda byla možná navíc, ale u spousty filmů s B. Spencerem a/nebo T. Hillem nemůžu jinak. Dobrodruh je jako spousta dalších prostě srdcovka, která se mi i po letech pořád hodně líbí a kdykoliv se na ni rád podívám znova. Teď po letech navíc oceňuju i výbornej soundtrack (hlavně Lynyrd Skynyrd). Občas se sice melodie mění trochu násilně, ale celkově výborně podtrhují tu pohodu, kterou tento film navozuje. Ze všech filmů této dvojice, ať už zvlášť nebo spolu, možná není nejlepší, nejzábavnější ani nejakčnější, ale pravděpodobně právě nejpohodovější. ()

soukyd33

Tak začátek je zajímavý, a pokračování ještě lepší. Herecké výkony výborné (Terence Hill) Herecké obsazení, super. Soundtrack 👍. Příběh zajímavý a pohodový. 👍 Poznámka: Motorkáři, helikoptéra, právníci. To jsou TOP scény. 😄 Velmi příjemný film. 👍🙂 Poznámka: Poslední scéna s kamionem, opět dokonalá. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Job29

Většinou s Hillem Hraje i Bud. Ale v tomhle filmu mi Bud vůbec nechyběl. Docela oddechovka. Jde vidět že i na solo akci se dá koukat. Palec nahoru. ()