Seznamte se se Stuartem Shorterem. Má rád alkohol a heroin. Užívá si bolest. A je bezdomovec, zklamaný světem a posedlý noži. Ovšem jeho životní příběh je absolutně úžasný. HBO si vám dovoluje představit filmovou adaptaci stejnojmenné autobiografie.  Spisovatel Alexander Masters se ohlíží zpět na život svého kamaráda Stuarta, bezdomovce a alkoholika, který v dětství zažil traumatickou událost. Krátký život Stuarta Shortera byl jeden velký chaos - bezdomovec, který si hrál s noži, holdoval drogám a alkoholu a měl sklon k násilí. Když se však setkal s Alexem, nabral jeho život nový směr. Alex se rozhodl, že o Stuartovi napíše knihu a Stuart ho přesvědčil, že má příběh koncipovat pozpátku, aby byl více vzrušující. Stuart tedy vypráví příteli dobrodružství svého života, líčí příběhy současnosti a postupně se vrací do dětství. Jeho osobitý smysl pro humor dodává tragikomický nádech. Historky o přepadení pošty, pokusech o sebevraždu a střídání nejrůznějších institucí umožňují Alexovi nahlédnout do zcela odlišného světa. Náhle není tak těžké pochopit, jak se mohl Stuartův život vymknout kontrole. (oficiálny text distribútora)

3DD!3

Herecká paráda Hardyho a Cumberbatche ve střízlivě podaném lidském příběhu s kardiostimulátorem místo srdíčka. Stuartův příběh má v sobě tak akorát vyvážen humor se smutnými až depresivními (+ krvavými) vsuvkami a Attwood poměrně zdařile doplňuje animovanými dovětky podobnými (pravděpodobně) ilustracím z knihy. Stuart si na nic si nehraje, jen nese svědectví, prostě pěkný film o útrapách i radostech jednoho kamaráda... bezdomovce. ()

Disk

Stuart: Život pozpátku je sice "jen" televizní projekt, ale má v sobě něco více. Především dokonalého Toma Hardyho, který zahraje skutečně všechno. I bezdomovce, který neměl zrovna nejšťastnější život. Hardy svého Stuarta polidštil, aniž by zabředl do sentimentu, který se zde nabízel. Benedict Cumberbatch mu pak výtečně sekunduje. Dokonalá dramedy. P.S.: Doporučuji si opatřit titulky, Hardyho přízvuk je i pro angličtináře poněkud obtížnější záležitostí. :) ()

aniiicka

Tenhle film miluju. Je smutný, ale na druhou stranu úžasně vtipný. Příběh o přátelství Stuarta (vynikající Tom Hardy) a Alexandra (rovněž vynikající Benedict Cumberbatch :)) mě skutečně dojal, zasáhl, pobavil a všechno. :) Skvělé vtipné scénky i silné dramatické momenty, píseň od Baby bird - You're gorgeous, ještě jednou - mí doslova mí milovaní herci, (Benny i Tom jsou tu tak mlaďouncí :) Film by si dle mého názoru zasloužil být u nás trochu známější. :) legrační rozhovor s herci - http://www.youtube.com/watch?v=_5SbV8VQBvE&feature=related, trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zMBP99ZRxHM Alexander, do you want to stay for tea? My favorite: Convict Currey. We used to make in jail. ()

Aky

Originální film o životě bezdomovce a důvodech deformace jeho osobnosti, přičemž autoři moudře dospívají k tomu, že na podstatnou část pokládaných otázek je nutné rezignovat z jednoduchého důvodu, že na ně jasné odpovědi zkrátka neexistují. Film do značné míry dělá naprosto skvělý Tom Hardy, který zastiňuje papírově hlavního Benedicta Cumberbatche, byť je pravda, že také má mnohem víc o čem hrát. ()

Maynard.

Film dobrej tak pro někoho, koho baví psychologický rozbory postav, což teda já rozhodně nejsem... Dal sem si to kvůli ústřední dvojici velikánů, který už téměř maj svoje místo v síni slávy. Hardy mě přesvědčil o tom, že to není jen hora svalů, ale i týpek, kterej fakt umí zahrát ledasco. Tady sem mu to fakt sežral. To stejný dr.Strange, kterej taky umí zahrát naprosto cokoli. Film je krátkej, takže sem to ještě vydržel, ale musím se přiznat, že to bylo o fous :o) ()

• Budova pošty v záběrech z let 1979 a 1993 je skutečně původní pošta v Cambridge, nyní prázdný obchod. (akisha)
  • Za skvelý výkon alkoholického násilného narkomana Stuarta bol Tom Hardy nominovaný na cenu BAFTA TV Award. Rovnako film získal niekoľko cien, vrátane za najlepší scenár (Best TV Film) a najlepšiu drámu (Special Jury Prize, RTS Television Award). (Deftie)
  • V roli nenáviděného soudce se představil skutečný otec Benedicta Cumberbatche. (ilovebritain)