Ubehlo osem týždňov od smrti Wilsonovej priateľky Amber a Wilson stále smúti. Udalosť poznamenala jeho priateľstvo s Houseom. Wilson cíti, že v svojom živote musí niečo zmeniť a emočne sa zotaviť, preto dá v nemocnici Princeton-Plainsboro výpoveď. Kým sa Wilson zamýšľa, či House predstavuje v jeho živote ničivú alebo pozitívnu silu, House si musí ujasniť, či je naozaj zodpovedný za smrť priateľky svojho najlepšieho kamaráta. Jeho odborný tím preberie náročný prípad novej pacientky, asistentky známej manažérky, ktorá je učebnicovým príkladom osobnosti typu A, vyznačujúcej sa netrpezlivosťou, agresivitou, ctižiadosťou a so sklonom k srdcovým ochoreniam. Lekári si myslia, že pacientkine symptómy vychádzajú z jej posadnutosti ustavične vyhovieť svojej náročnej nadriadenej.  Jej otrasný zdravotný stav ich napokon donúti prehodnotiť pôvodnú diagnózu a pozrieť sa na prípad Houseovými očami. Kým sa Cuddyová pokúša vyriešiť rozpory medzi Houseom a Wilsonom, stážistka Thirteen sa snaží liečiť pacientku bez ohľadu na svoj vlastný zdravotný stav. (TV JOJ)

Grogan

Na Houseovi mě na začátku bavily neobvyklé medicínské případy a že osobní vztahy byly někde v pozadí, spíš epizodu doplňovaly, ale nepřekážely. Nicméně někdy ve 3. řadě začaly ty osobní vztahy dostávat čím dál víc prostoru a čím víc se objevovaly, tím více mě seriál přestával bavit. Finále minulé sezony mě oproti mnoha ostatním tolik nestrhlo, hlavně z toho důvodu, že Amber velkou část sezony vykreslovali jako "zabijáckou" mrchu, aby z ní na konci dělali dobrosrdečnou chudinku, která zemřela, když se starala o opilého House. A ostatní charaktery se s ní pokrytecky loučí, i když ji nikdo z nich neměl rád. No a úvodní epizoda 5. série na to navazuje. Hodně seriálů často slibuje velké změny co se týče vývoje děje i postav, jenže mnohdy nejsou ochotni tu změnu nakonec udělat. V Houseovi bylo takových velkých událostí, které slibovaly změny, za ta léta hodně, ale vždycky to nakonec cuklo do normálních kolejí. Takže celé to rádoby drama "ztratí House svého nejlepšího přítele?" pro mě vůbec nefunguje. Cuddyová, House ani Wilson mě tu vůbec nebaví - hlavně Cuddyová nemá jako ředitelka evidentně nic lepšího na práci, než pořádat tyhle dementní terapie a to jen kvůli svým sobeckým zájmům (nesmím ztratit někoho, kdo mi pomůže držet House v lajně). U Wilsona mi to přijde jako reakce v počátečním šoku, ne s odstupem 2 měsíců - těžko věřit, že kvůli vztahu, který trval tak půl roku (?) chce hned zahodit svůj dosavadní život pryč. House má sice pravdu, ale mohlo by mu dojít, že svým obvyklým přístupem asi Wilsonův názor nezmění, navíc to jeho citové vydírání (nebudu léčit pacientku, i když může umřít, hlavně když zůstaneš) mi lezlo na nervy. Medicínský případ je pak značně upozaděn a nový přístup 13 k pacientům (kvůli objevené nemoci) z ní dělá "novou Cameronovou." Mimochodem Cameronová a Foreman mají k Wilsonově odchodu nejzdravější přístup - ať s tím souhlasí nebo ne (alespoň Cameronová, u Foremana nevím), tak berou do úvahy, že je dospělý člověk a musí se rozhodnout sám. I když dělá chybu a nabije si hubu, tak to bude jeho chyba.... ()

• Pacientka Lou hovorí Housovi (Hugh Laurie), že má 37 rokov. V skutočnosti sa táto epizóda vysielala, keď Christine Woods, herečka, ktorá ju hrala, mala 25 rokov. (Pat.Ko)
  • Lou (Christine Woods) možno bola príliš nestabilná na celkovú anestéziu, ale nie je dôvod, prečo by nemohli použiť IV. sedáciu, lokálnu anestéziu alebo aspoň lieky proti bolesti. (Pat.Ko)
  • Na začiatku epizódy sa ruka "chlapíka v kóme" opakovane hýbe, keď House (Hugh Laurie) berie a dáva späť svoj pohárik s nápojom. (Pat.Ko)