Svět pohltila vlna bezpráví. Ulicemi se šíří anarchie a strach. Zločinecké gangy, které se neštítí použít brutální sílu, se snaží vše dostat pod svou kontrolu. Jedním z místních vládců podsvětí je i Bosco bezcitný vrah, který jako posedlý touží za pomoci bojových umění získat ještě větší sílu a moc. Proto společně se svým parťákem Cleem zabíjí majitele posvátné knihy bojových umění Mistra Thache. Posledním mistrovým žákem byl Jonas - sirotek, kterého Thach od dětství vychovával a zasvětil do všech tajemství boje. Jonas se útoku Clea a Bosca společně s přáteli ubránil a nyní se do města vrací, aby získal ukradenou knihu zpět. (oficiálny text distribútora)

Phobia

Žužu blonďáček, učedník velkého kuňk-fu mistra Joudy, mlátí v postkatastrofickém světě blízké budoucnosti padouchy ve slušivých černých teplákovkách (vrchní lotr asi zaměstnává kvanta zručných švadlen). Kromě žužu blondýna byli obsazeni samí Turci, byla jsem teda ještě vděčná za gay vizuální přednosti zástupce árijské rasy. Své přihřáté charisma světlovlasý hrdina využívá nejen proti hojným nepřátelům, ale také k pozvednutí ducha prostých utlačovaných lidí. Za pár dní s prstem v nose vycvičí mistry bojových umění, co se zlounů v teplákovkách nelekají a pořádně jim nakopou hýždě! Slaďouš má totiž všemocnou Knihu, do které si kdejaký starodávný bojovník čmrkal své poznámky, ať už formou obrázků či klínového písma. A vrchní lotr také mocně touží počíst v této příčůrce. Souboje by nebyly tak zoufalé, jako zbytek filmu, kdyby je v dokonalé součinnosti neprznili kameraman a střihač. Prostě taková úsměvná postapo akční srajda s dialogy natolik "inteligentními", že jsem při jejich poslechu vnímala zmučené smrtelné výkřiky vlastních neuronů. Na německý výtvor to není vyložená hrůza, s humorem se to dalo přežít. 40% ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný film z nemeckej produckie. Má celkom dobrý príbeh o časoch budúcnosti, kedy je násilie na dennom poriadku, ľudia trpia hladom a jeden mocný vládca dal pozabíjať všetkých najvyšších majstrov bojového umenia, aby bol sám najsilnejší, ale jeden mladík, špičkový bojovník, ktorý bol týmito majstrami vycvičený, pričom vlastní aj vzácnu knihu bojových umení sa pridá na stranu rebelov, aby to zastavili. Spracovanie nie je úplne zlé, ale ani ma moc nezaujalo. FIlm si celý čas drží úroveň pozerateľnosti, nič výraznejšie nudné sa tu nenájde, ale problémom je, že sa tu ani väčšinu času nič zaujímavé nedeje, až v poslednej tretine sa to už trochu rozbehne, ale ani potom to nie je nič výnimočné. Tento námet ponúkal celkom slušný potenciál vo viacerých ohľadoch, ale tvorcovia si zvolili práve tento najjednoduchší, maximálne priamočiary štýl, čo je škoda. Akcie je tu priemerné množstvo, ale je na tom rovnako ako aj spracovanie, teda nemôžem povedať, že by bola zlá, ale zaujala ma len minimálne. Tvoria ju hlavne súboje, v ktorých vidno, že ich účastníci sú akčne schopní bojovníci, takže rôzne slušné kopy im nerobia problém, ale majú príliš jednoduchú a stereotypnú choreografiu, v ktorej navyše všetci bojovníci bojujú podobne, viac strihov, ako by bolo vhodné, minimum nápadov alebo aspoň nejakých prvkov, ktoré by výraznejšie zaujali a navyše takýto čistý, prakticky atletický štýl sa do tohto typu príbehu vôbec nehodí, tu je treba špinavejší a drsnejší štýl. Väčšina súbojov mi prišla takmer rovnaká s minimálnymi obmenami, až v poslednej tretine sa nájdu asi dva súboje, ktoré sú už čiastočne odlišné. Sklamaný som aj po likvidačnej stránke, keďže sa tu zabíja len minimálne. A zvyšná akcia ani nemá čím zaujať. Herecké obsadenie je celkom dobré, hlavné kladné duo dokáže zaujať, potešia aj príjemné ženské postavy, jedine hlavný záporák je úplne o ničom. Réžia a technická stránka aspoň na ten priemer stačia. Výzva nie je zlý film, ale zároveň nevidím jediný dôvod, kvôli ktorému by sa naň oplatilo ešte niekedy pozrieť. Príbeh a ani akcia na to nestačia. Objektívna kvalita filmu- 51%, film sa páči mne na 53%. ()

deckardx

Hodne me to prekvapilo... Myslel sem ze to bude strasnej nemeckej odpad, ale nakonec se z toho vyklubal celkem slusnej film s vynikajicimi prvky bojovyho umeni.. Od hercu se nedalo cekat moc, ale nak vyrazne spatne taky nehrali.. Urcite se na to dalo koukat a ja si preju vic takovych nemeckych filmu... ()

choze

Když jsem díky imfově osvětě zhlédl na netu oba trailery na KAMPFANSAGE, tetelil jsem se blahem a nedočkavě vyhlížel hotový film. Trailery byly formálně hollywoodsky vymazlené, záběry soubojů braly dech a nebylo pochyb o tom, že jejich protagonisté nejen už nějaký ten pátek kopají, ale taky vědí, jak ono kopání efektně natočit. Filmu se dá vytknout leccos a většina výtek je spojena se scénářem, který je dost chabý i na béčko o bojových umění (zde navíc kombinované s mým oblíbeným žánrem post-katastrofického filmu). Johannes Jaeger, scenárista a režisér v jedné osobě, spíchl jednoduchý, přímočarý příběh k propojení ne až tak početných akčních scén, který ale i přes svou průzračnost několikrát zadrhne (např. zmatená expozice) a navíc až tragicky postrádá gradaci, která je základním stavebním kamenem podobných bojových snímků. Hlavní hrdina už v půlce filmu naplní své poslání zachránit bibli tajného bojového umění z padouchových pazour a odchází si s kamarády po svém a krajně neschopný a nevýrazný padouch se ho pak po zbytek filmu nepříliš úspěšně snaží vrátit do hry. Nicméně souboje to jsou a ne příběh oč tu běží a ty jsou úžasné, tedy byly by, kdyby je někdo epilepticky zběsile a nepřehledně nesestříhal tak, aby si je divák vychutnal co možná nejméně. Přesto tu zůstalo dost nato, aby člověk zůstal koukat z otevřenou hubou. Virtuální kamera i zlatý filtr jsou moc pěkné, stejně tak správně post-apokalyptická výprava a trikové záběry. A herci nato, že to žádní herci zřejmě nejsou, podávají příjemné výkony. KAMPFANSAGE produkoval německý ACTION CONCEPT kaskadéra a choreografa akčních scén Hermanna Johy, který se podílel i na "KOBŘE 11", "KLAUNOVI" či "ODVÁŽNÝCH ANDĚLECH". ()

Chen

Mám tyto "malé" akční filmy rád. Produkce nemá peníze na megalomanské výbuchy a rádoby zajímavé triky, takže se veškerá pozornost soustředí na choreografii bojových scén. A že některé střety mohou klidně konkurovat hongkongským projektům, to je u filmu z Německa poměrně velké překvapení. Sympatické je i obsazení, které podává civilní, nepřehrávané výkony. 70 % ()

• V jedné ze scén se objeví i československá Tatra 815 VVN 8X8, která sloužila armádě v těžkém terénu. (JARDAHONDA)