The Greed of William Hart

Scenár:

John Gilling

Tod Slaughter

pornogrind

Jde o jeden z posledních filmů(předposlední) Toda Slaughtera a zároveň můj šestej film co jsem s ním viděl. Tím taky pro tuto chvíli s jeho filmy končím. Proč? Protože on byl skutečně dobrým hercem ale ani jeden z těchto 6 filmů mě nějak víc(příběhově) nezaujal. Tady tomu není jinak. Mělo jít o skutečnej příběh „únosců těl" z Edinburgu BURKEho a HAREho. I film se původně jmenoval The Crimes of Burke and Hare. Jenže Hareův příbuzný hrozil žalobou protestovali i cenzoři a tak museli být jména předabována a musel být změněn i název filmu. Všechny tyto okolnosti jsou zajímavější než snímek samotnej. 2hvězdy ()

Campbell

Poměrně slušný snímek který se lehce opírá o Burke a Hare aneb vykrádači hrobů. Slaughter opět předvádí herecký koncert nicméně jako u hodně jeho filmů, film strašně smrdí levností a zdlouhavostí. Aspoň že pár scén dokáže navodit atmosféru jinak se jedné o průměr. ()

Kenneth

Dva kamarádi pan Hart a pan Moore si přilešují na živobytí zabíjením převážně mladých lidí, které dodávají dr. Coxovi na experimenty. Lidé z Edinburgu se sice diví, kde mizí jejich spoluobčané, ale bojí se do toho strkat nos, dokud se o to nezačne vážně zajímat mladý Hugh. Děj se odehrává patrně v první polovině 19. století a na to, jak je situace vážná, se tam vyskytuje celkem dost vtipných dialogů. Kdyby to nepůsobilo tak nesourodě, tak by to mohla být tragikomedie. Trochu trvá, než si člověk na postavy filmu zvykne, takže začátek působí dosti nudně. 3,5* ()