Obyčejná žena zjistí, že globální streamovací služba zpracovala její život, včetně jejího tajemství, do dramatu, ve kterém hlavní roli hraje hvězdná herečka Salma Hayek. (Netflix)

fhe_verdict

Smutny uvod novej serie. Prva hviezda je za to ze v seriali ktory je dystopicky a predstavuje hrozy buducho sveta su vsetky vztahy farebne a LGBTI. Nemyslim, ze to tvorcovia zamyslali, ale je to caro nechceneho a hrozna predstava. Druha hviezda je za Michaela Ceru. K pribehu. Ten ma sice zaujimavy namet, ale vnutorna logika mu absolutne chyba. Napad, ze ak bez precitania odkliknes suhlas s pouzivanim telefonu tak to moze mat vazne neziadane nasledky je zaujimavy. Avsak ak by sa to aj hocikedy v buducnosti stalo tak by v ziadnom pripade nemohol viest k nasmu pribehu. Inak povedane je to fantasy pribeh, kde sa moze udiat hocico, ale nie je to dystopicky serial z buducnosti, ktory by sa raz stat mohol. V prvych seriach Black Mirror boli pribehy domyslene a teda by sa pri splneni vstupnych predpokladov mohli odohrat. V tomto pribehu by stacilo, aby sa zena, ktora hlada riesenie z bezvychodiskovej situacie, ze jej telefon posuva zivot televiznej spolocnosti na sfilmovanie jednoducho zbavila svojho telefonu. A zrazu sa cely pribeh zosype. A ci by ju to napadlo? Nuz aj ked budu ludia v buducnosti sprostejsi ako dnes tak az taky sprosti nebudu. ()

sun.eagle

Ze začátku solidní schíza, na mě měla o to větší dopad, protože to byla shodou okolností první věc, kterou jsem si na Netflixu pustil. Postupem času se začínají objevovat čím dál větší trhliny v logice, a konec prostě a jednoduše nedává smysl. ()

Cinex_studio

Po shlédnutí pilotního dílu nové série jsem více než v rozpacích. Naprosto geniálně napsané scénáře k předchozím dílům jednotlivých sérií najednou rozbíjí něco, co mi přijde jako Black Mirror pouze myšlenkou a né zpracováním. Od samotného začátku to jako Black Mirror působí, ale najednou zjistíte, že už tak nějak víte jak to vlastně skončí a na konci se o tom sami přesvědčíte, což není pozitivum, natož kvalita seriálu, na jakou jsme zvyklí. Obsazení je samozřejmě fajn, jak je již u tohoto seriálu standardem , ale nedokážu se zbavit dojmu, že mi tam něco chybí. Nesmím opomenout fakt, že se bohužel již i z Black Mirror stal politicky korektní seriál, který nám například v tomto díle servíruje onen fakt podivným způsobem, který rozhodně není přirozený pro tento žánr. Zkrátka a jednoduše, uvidíme co dál, ale moc nadějí tomu po pilotu nedávám, protože když v prvním dílu nedává druhá polovina celého dílu smysl, co může následovat dále? ()

Kelinej

Díl je to povedený, se skvělými herci, dobře zpracovaný. Vědomě jej pak nadhodnocuji kvůli tématu, které pokládám za burcující, i kvůli zrcadlu, jež Netflix nastavil sobě i podobným platformám. ()

zamukooo

„Co můžete udělat pro to, aby ta scéna zmizela ze všech obrazovek na světě?“ „Nic.“ Díl, který řeší několik důležitých témat: 1. (ne)čtení smluvních podmínek různých platforem, 2. špehování uživatelů internetu za účelem (nejen) personalizované reklamy, 3. tvorbu filmů přes počítač, kdy bude stačit, aby herec prodal společnosti práva na svůj vzhled a nemusí dané scény vůbec hrát. To třetí mi přijde asi nejzajímavější. V normálním světě prostě herec odmítne dané scény hrát a buď s tím režisér bude souhlasit nebo ne, případně si najdou jiného herce. Kdežto takto… těžko se proti tomu zpětně bude člověk bránit. K logičnosti sice má zatím umělá inteligence daleko (umělá inteligence stále zatím nechápe např., jak si poradit s otázkami typu „kde koupit bublinku do vodováhy“), ale za mě je zrovna tohle reálná hrozba. Mám navíc ráda, když se tvůrci BM nesnaží za každou cenu o co nejdrastičtější konec. V tomto dílu nechybí nadsázka, poselství a vtipné hlášky. Za mě nejlepší díl 6. série a možná můj nejoblíbenější díl BM vůbec. ()