Spisovatelka Bobbi Andersonová najde v lese podivný předmět. Pokouší se jej vykopat ze země a postupně objeví zvláštní stavbu. Mezitím se v nedalekém městečku Haven začnou dít nepochopitelné věci. Někteří obyvatelé pociťují mimořádné schopnosti, jiní bez vysvětlení mizí. Mnozí se musí podívat do tváře smrti pořádně zblízka. Zkázonosné moci odolává pouze milenec Bobbi, ale ani on nedokáže z Harvenu uniknout. (oficiálny text distribútora)

A.L.E.S.

Zvláštní, nápad je jako vždycky dobrej, ale... kde se stala chyba? Popravdě řečeno jsem čekal víc akce, ani konec mi nepřišel tak velkolepý, jak jsem čekal. Snad ty okamžiky před samotným závěrem, než Gard odletěl pryč (snad to nikdo nebude považovat za spojler). Kolega "Vitason" to ale popsal dobře. Jinak byl celkový dojem tak na 75 %. ()

anli

Televizni zpracovani jedne z nejlepsich Kingovych knih a jednoho z nejlepsich sci-fi romanu vubec.I kdyz primhourim obe oci,protoze k televiznim adaptacim by mel byt clovek shovivavejsi,nepomuze to.Scenar je plytky a z knihy si bere sotva zakladni motiv a ani ho nijak nerozvadi,takze pro toho,kdo knihu necetl je velmi tezke pochopit dej a hlavne chovani postav a jejich motivaci.Zatimco v knize jsou postavy a jejich charakter mistrovsky rozebrany(coz je jedna z velkych schopnoisti Kinga),ve filmu se postavy sedive a nicnerikajici a ani herci tomu nepomahaji.Vizualni stranka je i na televizni pomery velmi slaba a misty dokonce dost zoufala.Nekolik dobrych momentu jsem nasel a Marg Helgenberger(ktera jeste netusila,co ze je to"CSI Las Vegas") se opravdu snazi stejne jako Jimmy Smits.Za to ovsem nemohu dat s cistym svedomim vic nez 45%. ()

choze

Viděl jsem to kdysi v pubertě, kdy jsem si z videopůjčovny půjčoval všechny kingovky, co tam měli, a později se vrhl i na knihy. Knižní předloha je taková ta klasická kingovka o maloměstském mikrokosmu ohrožovaném nadpřirozeným zlem, kde nechybí spisovatelka coby hrdinka. Sice má zajímavý námět, ale čtení jsem pro nezáživnost zabalil někde ve třetině. A film patří k těm levným, nenápaditým a přinejlepším průměrným (a v tomhle případě i dost dlouhým) filmovým adaptacím Kinga svěřeným neznámým řemeslníkům. ()

Vitason

Byla teplá, letní noc. Velký mrak zakryl měsíc a do tmy se schoval i dům Stephena Kinga, ten si toho nevšímal a znuděně vyťukával na svém psacím stroji abecedu, jen aby se nenudil. Z ničeho nic se ozval zvonek. Když se dveře otevřely, tak Stephen zjistil, že za nimi stál Martin Bursík, který pronesl lámanou angličtinou: ,,Ahoj, Já jsem Bursík. Já vedu stranu Zelených a chtěli jsme vás poprosit pane Král...King jestli by jste do nějaké vaší povídky nemohl dát skrytou reklamu na naší stranu. Za odměnu vám tady nechám mojí ekologickou Škodovku. Nebojte se o mě, jako správný ekolog dojdu do České republiky pěšky." Když dořekl tuto naučenou frázi, natáhl před sebe ruku s klíčky ke svému vozu. King začal přemýšlet: ,,Auto. Abeceda. Auto. Abeceda. Auto. Radši napíšu nějakou eko-blbost a budu mít autíčko, než se tady nudit."-,,Já to beru." King ihned zasedl zpět ke stroji a napsal příběh o vesnici, kterou začne ovládat zvláštní síla pocházející z mimozemské lodi a lidé se začnou měnit. Tomu všemu kraluje zelená barva (velice otravná zelená). Film podle této povídky se snaží složitě vykreslovat charaktery a vztahy lidí na vesnici, ale jediný výsledek je, že film je zbytečně dlouhý (tři hodiny) a to je nehorázně moc, protože film trpí nulovou atmosférou. Herci jsou také nic moc. No vlastně i scénář, kulisy, efekty a samotné finále je vysloveně trapné. P.S. Jestli vám bude hudryhudry tvrdit, že viděl tento film, tak lže, protože většinu času viděl jen polštář, kterým jsme ho s mauricem mlátili (ano je mi 19 skoro 20), ale mlátit kamaráda polštářem je pořád lepší, než sledovat tento film. 1* dávám hlavně, protože si odpad! stále šetřím. ()

fcreading

Táto adaptácia románu Stephena Kinga by nevyzerala zle, keby sa pán režisér sústredil na hlavné postavy a nie na špeciálne efekty. Efekty síce tomu dávajú svoj remeselne dobre zvládnutý podtext, ale niečo mi tam stále chýba a či to bolo kvôli nedotiahnutému záveru, alebo inokedy hlúpym hereckým výkonom, aj tak si myslím, že Monštrum ako tak obstálo a na nič sa nehralo, len na B-čkový film 60 percent. ()