Komando samurajov

• Česko Mise 1549: Boj o budoucnost (viac)
všetky plagáty

Při armádním experimentu se stane chyba a výzkumná jednotka se ocitne v roce 1549. Když se na omyl přijde, jsou vysláni specialisté, jež mají pouze 74 hodin na to, aby zachránili život kolegů a zároveň celé Japonsko před zmizením z časoprostoru... (oficiálny text distribútora)

malenfant

...výprava za zničením posedlého plukovníka Kurtze:-)) Díky tomu, že je to celkem krátké a začne se hned, se to dá celkem vydržet. A chabá dějová linka plus technické podrobnosti, kterým by se vysmál i Zilvar z chudobince, jsou klasickým průvodním jevem těch slabších asijských spektáklů... Ale nijak mě to neurazilo, já mám cesty časem rád. ()

pend

Nepovedené scifi silně připomínající Tajemnou záři nad Pacifikem. Navíc je film nudný, akční scény nechtěně parodické (s tankem), spousta nesmyslů (ropná rafinérie). ()

KoleckoR

Hodně slabé. Snad se vším se mohlo v tomto filmu naložit lépe - náročnější efekty, jako přesuny v čase. Souboje udělat víc technické, přidat na bojovém umění. Zapracovat se mohlo i trochu na možnostech, co je a není reálné - dost pochybuji, že by parta vojáků, bez jakýchkoliv znalostí v oboru a pořádné techniky, dokázala v roce 1549 za dva roky vybudovat ropnou rafinérii... Na jednu stranu vůbec nevadilo, že začátek rovnýma nohama skočil do akce, ale za to konec mohl být nějaký vylepšený, než jen ovace salutujících vojáků. ()

drankeryth

Najprv som sa zo zaciatku filmu tesil na narusenie vojakov zo sucastnosti do dalekej minulosti, kde pobehovali samurajovia. Prve minuty filmu tomu nasvedcovali, ze to bude parada sledovat, aj ked to nebolo zas tak profesionalne spracovane. Od useku filmu, kde zajali zachranne komando modernych vojakov stredovekymi vojakmi to pomaly upadalo do zatratenia a docela dost dlho sa nic dokopy vo filme nedialo, co ma aj dost nudilo. Ocakaval som od filmu viac akcnejsi raz, ale skutek utek. Az pri konci filmu sa to ako tak pozbieralo dokopy a konecne sa na svet ukazala nejaka akcia, ktorej by som aj uvital viacej, co je aj skoda, ze sa tak neuskutocnilo. ()

Ronyk7 odpad!

Japonce mám rád, ale měli by raději vyrábět televize. Filmy jim nejdou-Hong Kong z nich nikdy nebude. Tento snímek byl katastrofální. Od efektů po scénář, zpracování, pokus o souboje.....no prostě vše. Fuj fuj fuj 26.09.2006 ()

pravo

Zábavné japonské sci-fi. Sú síce tony filmov americkej produkcie s podobným námetom a teda záchrana prítomnosti prostredníctvom zmeny v minulosti, ale určite ani jeden nekonfrontuje samurajov s modernou vyspelou vojenskou technológiou. Ak by však tento film bol s podobným dátumom výroby USA produkcie, tak by som musel z hodnotenia ubrať, ale k Japoncom som v tomto prípade zhovievaví a ich snahu vytvoriť divácky nenáročný film s poslaním hlavne zabaviť diváka kvitujem a dúfam, že ďalšie pokusy budú o čosi zdarilejšie. ()

herm

Puvodne me to vubec nebavilo, ale kdyz se clovek zaposloucha do tech originalnich japonskych dialogu, zacne ho to bavit aspon o trosku vic.. dve hvezdicky za japonstinu :) ()

chaturga

Mám rád filmy podobné Krajním mezím (přesuny v čase a děj nemá chybu). Takže mám jasno. Japonské filmy mají jiné charisma, ale i tak je to dobré. ()

Mik_e

Sengoku jietai 1549 odkazuje již samotným svým názvem na klasický japonský snímek ze sedmdesátých let, ve kterém se vojáci vyzbrojení moderní vojenskou těžkou technikou dostanou do období Válčících klanů. Byla to pitomost i velký úlet, ale pobavil. Bez myšlenky, bez vyšších ambic, prostě nechat mezi sebou vymlátit masy samurajů a moderní jednotku. Otázka zní, přirozeně, má cenu něco takovýho točit znova? (bohužel, sebemrskačsky se musím i sám sebe tázat, jestli je opravdu nezbytný se na něco takovýho i dívat znova, ale co už..) Je to opravdu nápad za milion? Ani náhodou, i v případě, že se bavíme o milionu japonských Jenů ! Moderní zpracování sice zkouší jít vlastní cestou, předkládá nám dokonce pokus o příběh a svým způsobem staví původní snímek na ruby (zmizela vojenská jednotka, udělali v 16. stol. bordel, úspěšně dobyli Japonsko, a začnou tam vyrábět atomovou bombu - co by tam taky jinýho mohli dělat, že..proto je vyslána další jednotka, aby "zachránila" tu první i svět kolem nás a čas, jak je známe). Problém je, že se to všecko bere hrozně vážně. Není to vůbec zábava. Ani trochu. Kouzlo prvního filmu je nenávratně pryč a budhistický hrad s komíny, výjev to jak z nějakého steampunku, to opravdu nezachrání. Bojových scén je málo a i když je film o třicet let novější, na jejich kvalitě je to kulový vidět. Je vidět, že rozpočet byl štědrý, ale pokus o výpravný spektákl se dost minul účinkem. Stupidní, nudný, zbytečný.. ()

LukeSharp

Když jsem byl ještě malej kluk nosil jsem péro,šíp a luk.A taky jsem viděl kousek filmu,kde samurajové bojovali s elitní jednotkou japonské armády.Vždycky jsem to chtěl viděl,ale nikdy jsem si nevzpoměl jak se film jmenuje.Až ted se objevil remake a tak to konečně vím.Má to velmi zajímavý děj,ale tak v půlce filmu to šlo jaksi všechno do hajzlu a konec se svými neuvěřitelně hnusnými efekty byl vyloženě směšný.Kdyby si film udržel tempo jako ze začátku,kdy mě atmosféra celkem nadchla tak super,takhle musím hodnotit pouze za 50% ()

marivet

Docela dobře udělaný filmeček s dobrými hereckými výkony. Čekala jsem horší propadák, ale bylo to slušné a zajímavé. Akční scény krásné. ()

ZeldaZ

A mě se to líbilo (-: Vždyť kde jinde má člověk možnost vidět moderní vojenskou techniku (tanky, vrtulníky, samopaly) a samuraje (koně, meče, kopí) dohromady? Jistě, děj vcelku nic moc, ale jako akčnák na odreagování dobrý. ()

Erico odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Myšlenka by možná nebyla až tak zlá, ale poté už je vše špatně. Od hrozných hereckých výkonů, úplně dementních scén po ještě dementnější příběh. Nebo jsem možná prostě jen naštvaný, že mi ho pučil kamarád Vasil kterýmu jsem já za něj pučil Pulp Fiction. Od tý doby jsem Vasila neviděl... ()

zeromen

Docela zajímavý nápad natočit film na toto téma. A docela dobrý na Japonce, sice by to chtělo ještě trochu víc zlepšit ale základ byl dobrý. Možná by to bylo lepší než tajemná záře nad Pacifikem, kdy by to vyladili k dokonalosti. Člověk si dává otázku, jestli to někdy nemohlo být v minulosti podobné. ()

JARDAHONDA

Tento snímek byl pro mě hodně velkým zklamáním.. Mrtvý scénář, vizuální efekty podprůměrné, celkový děj působí hodně zmateně. Závěrem bych tento film definoval, jako velkou slátaninu, kde proti sobě nemyslně bojují ve zvráceném čase samurajové vs commando.. Snad jen za výpravu a za " army " styl hodnotím 2 ** jinak opravdu slabé, jako 3krát převařený ruský čaj ()

andy60 odpad!

Všichni, kdo vydrželi až do konce by měli dostat vyznamenání za vytrvalost. Mně trpělivost došla zhruba v polovině filmu. Něco tak hloupého, naivního a příšerně zahraného nelze ohodnotit jinak, než odpadem. ()