Píše sa rok 2002 a kalifornské úrady sa rozhodli znovu otvoriť najslávnejšiu väznicu všetkých čias - Alcatraz. Bývalý väzenský úradník Donny (Morris Chestnut), ktorý sa vydal na cestu zločinu, plánuje s pomocou špeciálneho komanda preniknúť do zmodernizovanej väznice a zistiť, kam ukryl zlato v hodnote 200 miliónov dolárov trestanec Lester, odsúdený na trest smrti. Väzeň Nick Frazier (Ja Rule) musí pomôcť tajnému agentovi FBI Saschovi Petrosevitchovi (Steven Seagal) zjednotiť ostatných väzňov, aby sa spoločne pokúsili zastaviť Donnyho a jeho komando skôr, než sa mu podarí zabiť sudcu najvyššieho súdu USA, ktorý je v súvislosti s blížiacou sa Lestrovou popravou prítomný vo väznici. (oficiálny text distribútora)

MM11

Po úspěšném Lovci policajtů se Seagal vrhl do dalšího projektu velmi rázně, ale něco mu zřejmě nesedlo. Mám teď na mysli jídlo. Že ztlousnul bych ještě přešel, ale že si zjevně při každé akci (které je tam mimochodem jako šafránu) ani neškrtne, to už nerozdýchám. Příběh je bohužel trapný a o režii se není nutno rozepisovat, stačí jedno slovo - trapas. Znáte ten pocit, když film zoufale chce být cool a nemá na to? K přihlédnutím k Seagalovým pozdějším výtvorům přidám ještě hvězdu navíc, což ve výsledku dává dvě, ale velmi chabé. ()

cheyene

Jak jsme se to učili na základní škole s přímou úměrou? - Čím víc, tím víc - vzpomínám si dobře, že? Takže: čím je Seagal starší, tím horší má filmy...Bohužel realita je někdy krutá, ale Steven už se asi přežil..možná by to chtělo, aby si přečetl scénář, než roli přijme...a nějaké to kilo dolů by také neškodilo. ()

B!shop

No tak tohle me docela mile prekvapilo. Jeden z tech lepsich novejch Seagalovo filmu. Pribeh neni uplne nejdementnejsi a je pekne sviznej. Seagal vypada sice jako tlustej duchodce, ale aspon je normalne oblecenej a nerika ty svoje obvykly trapny hlasky. Taky se moc nerve, ale spis strili, coz je taky dobre. Skoro 3/4 filmu se tu jen strili a je videt, ze se reziser snazil, aby akce byla co nejvic cool a to se mu povedlo. Nechapu to nizky hodnoceni, podle me to je prumernej akcni film. ()

Beky

Kdybychom věděli kam se bude později odebírat kariéra Seagala, pravděpodobně by jsme filmu napálili bez keců pět hvězdiček:)!! Akce neni vyloženě špatná, pouze souboje jsou už na pokraji snesitelnosti, začínaji se v nich opakovat záběry a ultra rychlí ruce, který absolutně nesnášim, celistvé záběry souboje jen tak neuvidíte!! Nejhorší ale je, že Seagal je neuvěřitelný big mother fucker tlustý prase a jeho vanu nezakreje ani vězeňský hábit!! Jednou větou: Zde začíná NOVÁ cesta Stevenovo filmového utrpení:( ()

Pajky3

Tak a po Lovci policajtů znovu Steven ve filmu s velkým výskytem černochů. Tentokrát, ale obsazení není takové, a ani hlavní ženská postava se tolik nepovedla. Ty modrý stíny jsou prostě k naštvání. Steven tentokrát nic nepředvádí kopání a mlácení se nadobro vytrácí. Přesto, možná kvůli slabosti pro filmy odehrávající se ve vězení, hodnotím 50% Možná kdyby se každej nesnažil jen odsoudit Seagala tak by přišel na to, že je to průměrnej akční film. ()

• Nia Peeples natáčela všechny kaskadérské a akční scény sama. (becki_tu)
  • Některé záběry z helikoptéry byly použity z vystřižených materiálů k filmu Skála (1996). (becki_tu)
  • Záběry parašutistů vyskakujících z letadla byly použity z filmu Navy SEALS (1990). (becki_tu)