Příběh Niny (Juliet Stevensonová), která se pokouší vyrovnat s náhlou smrtí svého muže Jamieho (Alan Rickman). Když se jí zjeví Jamieho duch, má Nina ohromnou radost, protože neměla příležitost se s umírajícím ani rozloučit. Seznámí se však s Markem (Michael Maloney) a nastává pro ni těžké rozhodování mezi láskou k duchu zemřelého manžela a nově vznikajícím vztahem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Elessar.

Na prvý pohľad taký film, že nič viac, len film, kde je Alan a má nepekného kníra. Ale keď sa zamyslím nad obsahom, tak režisér aj obaja hlavní herci dali do filmu posolstvo a srdce, ktoré nie je na prvý pohľad vidieť. Je to krehké dielko stojace na hlavných hercoch.Jamie v podaní Alana Rickmana je proste taký spolubývajúci, že niekedy by ste ho najradšej klepli, ale keďže je duch, tak to platné nebude. Nina je chudinka, ktorá si vypije väčšinu deja a jednoducho trpí a plače... A plače, je to pochopiteľné, keďže stratila milovanú osobu, ale ona brečí aj keď ho nemá aj keď ho má (mysleno Jamieho). Áno takto to pôsobí na prvý pohľad o ničom. Ale vo svojej podstate je to veľmi jemný a citlivý film o strate, o odpustení, zmierení a o prijatí. A stále má čo povedať, aj po takom čase, pretože nestarne. Mimochodom ja by som zostala s Jamiem aj keby ma prišlo žiadať o ruku 20 pánov Darcy :-) ()

annash

Ach, tak tohle je srcovka. Neskutečně silná dvojice v neskutečně silném příběhu, který je pro mě ideálem romantického filmu. V dnešní době už nějak podobné skvosty moc nevznikají... ()

anarya

Krásné (hlavně sexyhlas Rickouše), dojemné, akorát jsem pár věcí nepochytila. (Proč Jamie dostával záchvaty rýmy a celkově - proč je duchům tolik zima?) Nechápu ani postoj Niny. Ví, že je její manžel mrtvý, ale on se pak vrátí ve své bývalé - fyzické podobě, všechno je v podstatě jako dříve. Proč se jí to ale najednou nezdá?? Pointa, že se smíří se smrtí svého manžela...který si pořád ještě trajdá po jejím bytě tím, že se před jeho očima líbá s cizím chlápkem a oba dva jsou pak spokojení, je pro mne nedostačující. Chápala bych to, kdyby byl Jamie nedotknutelný, ale on je tam pořád, jako by ani nezaklepal bačkorama. Alana bych nikdy nevyměnila za nějakého kouzelníka, pche. ()

Ammit

Jeden asi ze tří filmů, kterémě opravdu dojaly. I když bych asi zůstala s duchy (a nakonec umrzla - no alespoň by byl pokoj svatej'), než se ztřeštěným nápadníkem, ale to je můj problém. ()

Misabarry

Minghella, Neruda, Rickman, táhne to Juliet Stevenson... need i say more... need to watch more (often) ...vážně, dle ohlasů doporučují psychologové a griefing counselloři jako ten truchlící film, který vám pomůže uchovat vzpomínky i se poté pohnout dál. The Sun (maybe) gonna shine!!! Jamie baby... Z dokumentu o Minghellovi - Making of TMD: http://www.youtube.com/watch?v=mR09ZYKPlSQ / http://www.youtube.com/watch?v=TUaCfypuE4Y&feature=view_all&list=PLA513F82EF377171E&index=74 ()

megadony

Krásný film na smutné téma, ukazuje, že člověk musí opustit minulost a jít dál, nehledě na to, jak moc je to bolestivé... Bach, Neruda, Rickman, Stevenson...symfonie a balzám na duši. ()

Tonula

OPRAVDOVĚ, ŠÍLENĚ, HLUBOCE mne tento film rozhodně nezaujal. I když ve své době byl kritiky velmi slušně oceňován, mám dojem, že časem poněkud ztratil ve svém novátorství. Nina se setkává s duchem a jeho partou, v noci si hrají filmy a přes den přestavují Nině byt. Na mě to působilo trochu násilně zkomponované. Přitom se toho ve filmu moc neděje. Jen se hrdince ten byt rozpadá a ona si s ním neví rady. Neví si rady ani s duchem Jamieho, ani s novým přítelem, s kolegy v práci, vlastně s nikým... A do toho si duch stále stěžuje na chlad, i když má Nina v bytě strašné horko. Duchům prostě bývá zima. Herečka je dobrá, Rickman rovněž, ale nakonec bych jako nejlepší část filmu hodnotil hudbu.60% ()

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)