Podoby světové kultury

všetky plagáty
Nemecko, 1999, 52 min

Réžia:

Harald Pokieser

16-ti dílný německý dokument provází diváka po místech a stavbách, kde se psala lidská historie, historie naší společnosti, naší velké civilizace, která obývá modrou planetu Zemi. Prostřednictvím dokumentu navštívíme místa, kde zanechalo lidstvo výraznou stopu z hlediska historie, ale i z hlediska současnosti, pokocháme se pohledem na monumenty minulosti, jež mnohdy měly pro člověka v dobách kdy vznikaly zcela jiný význam, než pro nás mají dnes. Naše prohlídka bude doprovázena poutavým výkladem, kterým neopovrhne ani člověk neseznámený s danou problematikou. (NeutrinoX)

NeutrinoX

Skvěle pojatý dokumentární cyklus, který nás zavádí na místa kde se psala historie lidské kultury a seznamuje nás s nimi poutavou řečí, které oslovuje širokou veřejnost a ne pouze určitou úzkou skupinu odborníků. Dle mého názoru by měly být tyto dokumenty pouštěny ve školách aby vyrůstající generace znala své kořeny a spletitost vývoje lidské společnosti, neboť místa s kterými se v dokumentu seznamujeme jsou památníky lidské společnosti. ()