Únik

• Slovensko A čo ďalej... (viac)

Jediný syn Stollerových ukončil střední školu a společně se svými třemi přáteli stojí před rozhodnutím, co bude v životě vlastně dělat. Vyniká především v cyklistice, věnuje se jí a je častým vítězem v místních závodech. Jeho favoritem je tým Cinzano z Itálie, a protože sní o tom, že bude závodit právě za tento tým, začne poslouchat opery, aby se naučil italsky, dokonce předstírá, že je italský student na výměnném pobytu. (oficiálny text distribútora)

krvavamera

Epesní podívaná nejen pro cyklisty středoško-vysokoškoláky. Mistrně natočeno, bravurně ztvárněno, vtipné vtipné velmi velmi, a to se cení. Aneb cyklistika jako (nechtěná?) rebelie, ústící konečně v uznání vlastní rodiny. Velmi motivační ()

Heroine

I když je to takové přihlouplé drama o cyklistovi, má to něco do sebe. Zábavné obsazení, neuvěřitelné dialogy, a i pár vtipných nápadů. Viděla jsem to už asi třikrát, a možná ještě zopakuju! ()

JimiH

Film se sugestivní atmosférou o strachu o vlastní morální integritu, radikálních změn v životě a o vztazích mezi mladou a starší generaci navíc ozvláštněný cyklozávody. Já jsem si film užil - dialogy byly skvělé, většina herců také a režie spolu se střihem suverénní a odlehčená. ()

Allan

Příjemný, řemeslně dobře zvládnutý film, který pozvolna plyne. To je jeho největší problém - chybí mu šmnc. Za 14 dnů si jen těžko vzpomenete, o čem že to vlastně bylo. HLÁŠKA: "Náš syn se holí!" "No a co má být?" "Holí si nohy." ()

DonBraso

Z celýho filmu si nejvíc pamatuju "Marva".Hold ty filmový začátky z mladých let.Druhá postava je určitě táta v podání Paula Dooleyho,který byl vynikající.Ke kolům mám blízko,tak mě to dokázalo upoutat,bohužel zas ta zbytečná romance.Asi bych chtěl moc,kdyby to bylo čistě o závodění,ale kolo tu hrálo roli jako takový přeliv z jednoho bodu do druhého.Scéna na dálnici či rychlostí silnici za týmem Cinzana bylo určitě hezké.Pak menší válka mezi studentíky,ale jak říkám,všechno přebil vynikající táta,což mě v důsledku hrozně bavilo,na druhou stranu si říkám,že je to vlastně špatně.Film který plyne rovnoměrně,známé mladé postavičky,pro milovníky kol hezké spestření před jarníma klasikama. ()

Pjotrik

Velice dobře se mi na tuhle záležitost koukalo a to nejen proto, že tu hraje "malý Quaid", malý (už tehdy velký) Daniel "Marv" Stern a malý Jackie "Rorschach" Haley:)). Je to pěkný příběh o mládí, dospívání a hledání své "životní role". Rozmary mladého zasněného cyklisty dávají filmu takovou sympatickou roztomilost. Výborné je dokoukat úplně do konce, kdy hlavní hrdina přestane mluvit před rodiči Italsky a ti si oddechnou...načež slyší "Bonjour papa" :D ()

Nemo7

Film je v první řadě skvělá komedie a výborná zábava. Když se k tomu přidá skvělý scénář, výborní herci a napínavě natočený závod, tak 4 a půl. ()