NinadeL

První volný přepis slavného Benatzkyho operety, která svého času udělala ze švédské divy Zarah Leander divu evropskou. Ale v době natáčení Liebespremiere, která se realizovala na podzim 1942 v Praze, byla Zarah v Římě a natáčela svůj poslední německý film Damals. Takže rozhodnutí, že tento film připadne jiné skandinávské hvězdě, Norce Kirsten Heiberg, padlo již dříve. Nám může být sympatické, že se díky přesunutí produkce do Prahy stal hlavním kameramanem Jan Roth. Jinak jde vesměs o standard své doby, veselý revuální film z žánru, kterému v českém prostředí kralovala Jarmila Kšírová. Opět jde o setkání hvězdy a hudebního skladatele (sympatický Hans Söhnker) nad notami budoucího šlágru. Zvláštností je svatba jako výchozí bod vztahu, nikoli jako jeho vyvrcholení. Ale bohužel pouze jediná píseň byla předvedena Heibergovou ve fraku a cylindru. Ilustrace velkolepé předválečné scény tedy není dostatečná. Přesto jde o milý film, kterému chybí jen málo, aby se stal nesmrtelným. ()

• Filmový přepis operety Ralpha Benatzkého Brána do nebes (Axel an der Himmelstür, 1936), která měla v době premiéry v Divadle na Vídeňce klíčový vliv na pozdější filmovou kariéru Zarah Leander v rakouském a německém filmu. (NinadeL)