Notturno con grida

všetky plagáty

Karlos80

Co jsem se dočetl tak jde o pokračování kultovního filmu "Libido" - rovněž od Vittoria Salerna (bratra herce Enrica Maria) a Ernesta Gastaldiho (jednoho z nejlepších italských scénáristů své doby). Ani se mi nechce uvěřit že za tímhle stále docela vzácným filmem stáli právě tito dva režiséři a scénáristé (jedni z nej ve své době v Itálii). Postavy jsou stejné (s výjimkou Dominique Boschero, která tu je nahrazena Martine Brochard), ale příběh je úplně jiný. 5 okultistů je uvězněno v lese a pronásledováno nějakou nadpřirozenou silou, les se mění v kouzelně pekelný labyrint ze kterého jak se zdá není úniku a kde každou s postav za svůj hřích čeká trest. Je to skutečně bizarní (tady v tom negativním slova smyslu) film - jeden z nejhorších italských (pseudo)-thrillerů, který jsem doposud viděl, a který neměl raději snad vůbec vzniknout. Je opravdu velmi těžké uvěřit tomu co se děje na obrazovce a čeho jsme jako diváci svědky. Film bez jakýchkoliv technických, uměleckých a jiných ambicí a motivací. Není tu prakticky žádný rozpočet, příběh, 98% filmu se odehrává v lese v neutěšeném prostředí a v reálném čase, herci jsou příšerní (ve filmu bloudí lesem sem a tam bez smyslu a jakékoliv logiky), dialogy fádní, prakticky nic se zde neděje, první hodina filmu je totálně zabita, zlověstný konec už to také moc nezachránil, i přes jednu docela děsivou scénu (jde hlavně o tu představu, totální bezmocnosti). Shrnuto; Nulová atmosféra, prakticky žádné napětí, málo krve, extrémní nuda. Uspávající a nezajímavé. Svým způsobem je to ale zábavné a více než o film, jde o takový veselý výlet s přáteli. Gastaldi byl například manžel herečky Maryl. "NOTTURNO CON GRIDA" je sběratelský kousek, cena VHS (GVR) se pohybuje mezi 50 -120 Euro, třeba na Ebay. Tak si tak myslím že těch posledních pár 60 a 70s giallo, které jsem ještě neviděl, už mě asi sotva překvapí, i když.. ()