Živá mrtvola

• Nemecká ríša Der lebende Leichnam (viac)

rivah

Rekonstrukce vysílaná na TV 3sat má německé mezititulky a trvá 2 hodiny, projekci na plátně doprovází živý orchestr. Velmi dobré, ač místy trochu zdlouhavé, 90% ()

NinadeL

Velice zajímavá adaptace Tolstého by mohla samozřejmě zaujmout ještě více, ale to by nesměl být postrádán konzistentní překlad a kvalitní koncert jako hudební doprovod. Živá mrtvola je film, který nastoluje mravní otázky k obdobnému dialogu jako například Machatého Kreutzerova sonáta. ()

raroh

Nejlepší adaptace Tolstého Živé mrtvoly, jakou jsem viděl (a že jich je a všechny jsou dobré), zde kromě patřičného spádu a filozoficko-morálně-životních otázek (typických pro autora předlohy) je výborná kombinace německého filmového expresionismu s ruskou montážní školou. Staré Rusko od šlechtického paláce až do špeluněk bezdomovců se vším všudy. ()

PetraMishka

Vsevolod Pudovkin jako muž, který by se chtěl rozvést, ale není ochoten žít ve lži, kterou by kvůli tomu musel podstoupit. V jednu chvíli využije možnosti být považován za mrtvého, ale nevědomky způsobí, že je jeho manželka později obviněna z bigamie. Tragédie jednoduchého přání, které nemůže být provedeno kvůli společnosti, i čestnosti člověka, který nedokáže žít s podvodem, vede k jedinému možnému řešení. Zajímavý koprodukční snímek s ruskými a německými herci, expresionismem, ale mě moc neoslovil. ()