Živá mrtvola

• Nemecká ríša Der lebende Leichnam (viac)

NinadeL

Velice zajímavá adaptace Tolstého by mohla samozřejmě zaujmout ještě více, ale to by nesměl být postrádán konzistentní překlad a kvalitní koncert jako hudební doprovod. Živá mrtvola je film, který nastoluje mravní otázky k obdobnému dialogu jako například Machatého Kreutzerova sonáta. ()

raroh

Nejlepší adaptace Tolstého Živé mrtvoly, jakou jsem viděl (a že jich je a všechny jsou dobré), zde kromě patřičného spádu a filozoficko-morálně-životních otázek (typických pro autora předlohy) je výborná kombinace německého filmového expresionismu s ruskou montážní školou. Staré Rusko od šlechtického paláce až do špeluněk bezdomovců se vším všudy. ()

rivah

Rekonstrukce vysílaná na TV 3sat má německé mezititulky a trvá 2 hodiny, projekci na plátně doprovází živý orchestr. Velmi dobré, ač místy trochu zdlouhavé, 90% ()

PetraMishka

Vsevolod Pudovkin jako muž, který by se chtěl rozvést, ale není ochoten žít ve lži, kterou by kvůli tomu musel podstoupit. V jednu chvíli využije možnosti být považován za mrtvého, ale nevědomky způsobí, že je jeho manželka později obviněna z bigamie. Tragédie jednoduchého přání, které nemůže být provedeno kvůli společnosti, i čestnosti člověka, který nedokáže žít s podvodem, vede k jedinému možnému řešení. Zajímavý koprodukční snímek s ruskými a německými herci, expresionismem, ale mě moc neoslovil. ()