Stařec a myš

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Československo, 1974, 7 min

HellFire

Dědeček ve svém domečku načapá myš, která mu ujídá ze zásob. Snaží se ji vyhnat - nejdříve vlastními silami a když to nepomůže, pošle na myš kočku a psa. Pes se ale v domě usadí a nakonec je stařeček spokojen, když se mu ho s pomocí myši podaří vystrnadit... V animovaných filmech mi nevadí sporá animace, někdy je to k dobru věci, ale výtvarný styl v tomto příběhu je opravdu škaredý. ()

Tom_Lachtan

Osob pravděpodobně důchodového věku stal se myšilovem. Nu, moc zdárně se mu nevedlo, což myslím především z hlediska kvalit filmu, které se potácí na pomezí dvou a tří hvězdiček (hle, mince hozená pomohla v konečném hodnocení). Jiránkovská kresba je fajn vždycky, nehledě na to, zda klasické, nebo barevná, jako zdeš. Mohlo to být lepší, bylo-li by to originálnější, takové vyrážení klínu klínem je totiž už mnohokrát viděné téma a nemůže oslnit, dokonce ani kdyby k tomu oslňování bylo použito zrcátka. ()

anais

Nelíbilo se mi, jak je Staře a myš nakreslený. Kresba je sice typicky jiránkovská, ale v barvách, hlavně obrysy. Použité tóny působí jak nějaké levné fixy. Vypadá to celé nehotově a nevydařeně. Příběh je sice vtipný, a na rozdíl od takového Toma a Jerryho nabízí víc než jen snahu zabít tu myš, jenže se na to nedívá hezky. ()