Karlos80

Mazec, turecký "JAMES BOND" s pořádnou dávkou akce a špinavosti! To tu fakt ještě nebylo, po všech těch levných vykradačkách (předělávkách) jako "Star Wars", "Rambech" nebo "Supermanech", se pochopitelně musela dočkat své verze i jedna z komerčně nejúspěšnějších amerických filmových sérií (zde konkr. filmy "Moonraker", "Diamanty jsou věčné" a "Goldfinger"), jde o filmy které se mi tak nějak obtížně podařilo identifikovat. "Biggest Fist" je neuvěřitelně levný film, to se odráží mmj. i ve strašných vizuálních efektech etc, je to snad ještě levnější než vaše 20 let stará ojetá škodovka, ale přesto jde o kouzelně zábavný film, zvláště pak ve své nešikovnosti a neobratnosti, ale člověka to všechno to co se tu děje tak nějak baví, nedává to skoro žádný smysl (zapomeňte na na nějaký promakaný scénář - o to tady vůbec nejde!), ale vše je zabaleno do neuvěřitelně rychlé akce, film je vlastně od začátku až do konce jedna velká non-stop akce, stále se to tu řeže (z bojových umění nejčastěji Kung-fu - choreografie je strašná ale je to zábava, především ty zvuky!), honí (automobilové honičky) a střílí (samopaly v akci, ke konci je to jak vystřižené z Ramba). Arkin pomalu ani nevydechne a už mu jsou v patách další mizerové, kteří se ho snaží zabít, mrtvých tu jsou snad stovky, jeden padne, přijde druhý (to mlácení protivníků mi připomnělo filmy s Bud Spencerem a Terence Hillem, občas ten komediální styl s příchutí komedie byl podobný), je to tu samá exploze a i násilí s notnou dávkou sleazy je občas docela vostré a nechutné. Jeden z gaunerů se stříbrnou zubní protézou je asi taková největší nezapomenutelná postava z tohoto filmu, pěkně oplzlej chlapík. No pokud máte už něco málo z Turkspolitation trash filmů nakoukáno, v podstatě vás už nic nemůže překvapit, mě ale tento film přesto mile překvapil, a osobně ho považuji za jeden z 5ti nejlepších tureckých akčních filmů všech dob (takový malý poklad), minulý týden jsem viděl "White Fire", Biggest Fist je o něco málo slabší, ale přesto jej řadím hodně vysoko. P.S.; Další kandidát na rozporuplný hodnocení (jak jinak), film mohu doporučit, nudit se při něm vážně nebudete:-) ()

corpsy

Çetin İnança ( a jeho dvorného herca Cüneyt Arkına ) možno zaradiť medzi najväčších svetových tvorcov. To, že to je z opačnej strany stupnice, nemá na to vôbec žiadny vplyv. Z technického hľadiska je to prostý fakt. Aj na antitalent treba talent. A tak sa môže vyhrievať na slniečku slávy, bok po boku tých ostatných ´´majstrov´´ réžie ( Ed Wood, Bert I. Gordon, Uwe Boll či dnešných ,,asylumovských,, machrov Marka Atkinsa a Christophera Raya - podareného synčeka Freda Olena ) a pozerať do minulosti, keď produkoval ,,trháky,, ako je tento. Filmy(?) plné absurdít, nezmyslov a akčných scén a súbojov, aké sa len tak nevidia. Odporúčam. ()

koval45

Hodně zábavná šílenost. Neuvěřitelný co jsou některý borci schopný natočit. Jestli jsou ostatní Arkinovi filmy alespoň tak zábavné jako tenhle, tak mám nespíš nového oblíbeného herce. Když na mě zezačátku vyskočily ty půjčené záběry z bondovky, říkal jsem si, že to bude nekoukatelný, ale opravdu to stojí zato. Film jsem viděl v originále, takže jsem samozřejmě nerozuměl ani slovo, ale o to tady snad ani nejde. U těhle méně známých, levných filmů se mi taky občas stane, že na mě někteří herci působí prostě nesnesitelně, ale tady byli všichni dost v pohodě. A docela dlouho jsem se u akčních scén a hlavně rvaček nezasmál tak jako tady. ()