Una magnum Special per Tony Saitta

• Kanada Spécial magnum (viac)

Mrzutý ottawský policejní kapitán Tony Saitta (Stuart Whitman) pátrá po osobě, která otrávila jeho malou sestru, jenž navštěvovala univerzitu v Montrealu. Tak zoufale prahne po pomstě, že se vykašle na oficiální vyšetřovací postupy a začne používat vlastní brutální metody k dopadení vraha. Brzy však přijde na to, že ne všechno je tak, jak si původně myslel. Objeví, že jeho "nevinná" malá sestra byla zapojená do krádeže cenného perlového náhrdelníku a že se poflakovala kolem strašné směsice různých podlézavců a podivných lidí... (Karlos80)

Martin741

Vyborna, reziserky zrucne natocena taliansko -kanadska odpoved na kultoveho Dirty Harryho s VychodnymLesom. Tuna niet VychodnehoLesa, co je dobre, hlavnu rolu ma Stuart Whitman /Comancheros 1961, Sands of Calahari/. Tempo nie je rychle ani brutalne, to mi vyhovuje, napriek  tomuu sa najde akcia a autonahanacka. Okrem Whitmana tu hral aj slusny John saxon /Nightmare on Elm street 1984, Black Christmas 1974/ a videl som aj Martina Landaua /Crimes and Misdemeanors 1989/, z hereciek spomeniem Tisu farrow /manhattan 1979/ a  Carole Laure /Le fils de marie 2002/. Karel Chrocht dobre pise, ze film je akysi mix talianskeho polizziotteschi a akcneho filmu spolu s dzallom. Stuart Whitman velmi dobre okopiroval VychodnehoLesa, par scen stoji za zapamatanie si. Obcas sa prichytim ze uvazujem o tom, ci je Alberto de Martino ako reziser pravom alebo nepravom v zabudnuti - par filmov ma mimoriadne slusnych   : 77 % ()

Karlos80

Ottawský tvrdý, nekompromisní policejní kapitán Tony Saitta (à la Dirty Harry) jde po stopě vraha, který otrávil jeho sestru, studentku univerzity v Montrealu, jež byla zapojena do krádeže cenného perlového náhrdelníku. Vše se trochu zkomplikovalo. Film je jakýsi hybrid mezi standardním taliánským zločineckým filmem (poliziotteschi) a průměrnou giallo detektivkou. Oba subžánry tu jsou docela zajímavě a hlavně zábavně namíchány, pestrá to směska. Filmu dominuje opravdu zcela výjimečné, zvučné, béčkové obsazení - Stuart Whitman ("Night of The Lepus"), John Saxon ("Violent Naples", "Tenebre"), Martin Landau ("Alone In The Dark") a Tisa Farrow ("Zombi 2", "Anthropophagus"). Místy jde o skutečně vzrušující podívanou, zvláště desetiminutová sekvence úchvatné automobilové honičky (à la "Bullit"), jedné z nejlepších (i ve svém žánru), co jsem kdy ve starších filmech viděl (zvláště po choreografické stránce), která byla naprosto skvělá, už jen kvůli ní (mustang+nějaké typicky americké auto) musíte tento starý, levný, ale o to více lahodný grindhouse vidět! Zpět k filmu. Spiknutí je docela obyčejné, nahota bezdůvodná, vražd tu celkově moc není, ale druhá na staveništi s obrovským kamenným drtícím strojem a sraženou krví měla nejspíš za úkol pořádně šokovat. Šokující nebo spíše nechutná byla i na samém konci, kdy v nemocnici zabiják s nožemu u krku novorozeněte hrozí, že ho rozkrájí! Naopak scéna rvačky s transvestity byla patřičně zábavná. Funky 70s hudební doprovod (klasická hudba, syntetizátor,spolu s těžkou basovou linkou) byl přímo excelentní a měl i patřičné grády zvláště v napínavých a děsivých scénách, kterých zde bylo dost. . 3*, dalo se. Od poměrně dovedného režiséra De Martina jsem už pár filmů viděl a po "Consigliori, Il" '73, což bylo zcela typické poliziesco, šlo o další polozapomenuté eurosleazy překvápko. Komentář zde jako první v pořadí. ()

choze

Dirty Harry po kanadsko-italsku, to jest drsný polda s Magnumem honí v Montrealu neznámého vraha krásných žen. Samozřejmě nemůže chybět dlouhá autohonička s tehdejšími parádními auťáky, ale dojde i na návštěvu sexshopu nebo rvačku s partou transvestitů, nechybí i nějaká ta nahota. Za mě průměr, byť dobová atmosféra, auta a ženy velmi lahodily mému oku a to i díky dobré kameře. ()

vitekpe

Spickova honicka s malo vidanym Mustangem (1973 Mach 1), bitka s transvestitama, nadherny holky a epickej padouchuv konec, to uz je samo o sobe za ctyri hvezdy. :-) Paradni sedmdesatkova atmosfera. Jen ten Stuart Whitman mi prisel na tu roli trosku starej...ale co, primhourim oko. Ctyrka jak vysita. 4+ ()