Velký případ nadporučice Terezy Machátové (Jiřina Švorcová): Ing. Bernard (Vladimír Ráž) oznámí, že se jeho žena (Viola Zinková) nevrátila z návštěvy příbuzných v Berlíně. Tereza, která společně s kapitánem Landou (Gustav Heverle) záležitost vyšetřuje, si zjištěná fakta dá do souvislosti s nálezem těla utopené ženy. Pachateli zbývá jen přiznání... Nezajímavá konverzace na kriminální téma. (oficiálny text distribútora)

ilclassico

Vcelku mě to bavilo, jde o řemeslně a herecky dobře natočený snímek. I když vrah a motiv se dá poznat poměrně skoro. A možná jsem měl jen štěstí. V rámci žánru za 3. ()

baxz

Detektivní film Tereza spíš než na akci sází na dialogy, ale i tak je zábavný a napínavý až do konce. Navíc je tento film na české scéně jedinečný především tím, že jednu z hlavních rolí vyšetřovatele ztvárňuje žena v podání J.Švorcové, které to v době vzniku filmu dost slušelo, hlavně v uniformě VB. Její herecký výkon je příjemný, přirozený. Herecky dále zaujme O.Krejča jako akademický malíř a J.Gruss v postavě nenapravitelného recividisty. ()

Jonatthan

Jedna z detektivek, kterou snad kromě CS filmu žádná televize ještě neodvysílala. Pravděpodobně je to kvůli Jiřině Švorcové v hlavní roli, která zde hraje ale velmi dobře a ještě jí to dost sekne. Film se odehrává na Děčínsku a hojně využívá atraktivní pohledy na řeku Labe a přilehlá panoramata. ()

Kozlowski8

Poměrně zajímavě poskládaná detektivní zápletka a dobře napsané postavy, především ta titulní s půvabnou a přirozenou Jiřinou Švorcovou. 65 %. ()