Pohádka na motivy klasické předlohy Boženy Němcové již dnes patří do zlatého fondu České televize a od premiéry na Štědrý večer 1983 zažila desítku uvedení na obrazovku. Vesnická dívka Běla se zamiluje do hlasu, který slýchává o polednách. Ten patří hadovi, do něhož je zaklet princ, který se jen jednou ročně může proměnit do lidské podoby. V den princových narozenin Běla v dobrém úmyslu spálí hadí kůži a princ zmizí. Potom ji čeká strastiplná cesta k záchraně milého. Do hlavních rolí Běly a zakletého prince obsadila režisérka Vlasta Janečková Janu Paulovou a Petra Štěpánka. (Česká televize)

Gig

Snad jedna s posledních kvalitnějších pohádek režisérky Vlasty Janečkové, která snad do všech obsadila svého muže Petra Štěpánka (snad krom Popelky :)). Perfektní zlá královna v podání Jany Březinové, která jakoby z oka vypadla zlé královně z animované Sněhurky. Jana Paulová mi zde nesedí, ale zase na druhou stranu perfektně sedí, co do venkovské holky. ...Kecám, ještě pár by pěkných by se našlo. ()

natalanka

Hezounká, pohodová, klidně plynoucí pohádka... jako byste ji četli a sedeli v křesle a představy Vám pozvolna v obrazech plynuly stránka za stránkou......:-) ()

Lykos

Na čtyři to asi není, tak dávám tři... ale lepší tři. Pamatuji si jí z dětství, tehdy na mě velmi zapůsobila a ačkoli teď už nejsem žádná dorostenka, tak se mi líbí pořád. Je taková tajemná. A navíc je hlavní hrdinka jmenuje jako moje maminka, no ale to už je jen taková třešnička. ()