Macko Oliver a Dráčik Šikuliačik

• Česko Dráček Šikuláček a Méďa Oliver (viac)
všetky plagáty

Vcelku nezvykle dlouhý animovaný film pro děti. Vypráví o zajištěném medvědu, který nalezl podivného tvorečka ve vejci. Roztomilé zvířátko si zamilovává a pokládá ho takřka za syna. Ono "zvířátko" je ale ve skutečnosti drak, který samozřejmě neustále roste a Oliver s ním zažívá různé lapálie... (Srbic)

vieriX

Pro mě naprostá nostalgie bylo to fakt hodně dojemné koukal jsem na to jak jsem byl malý špunt dycky to davali o velikonocich a dokonce jsem to měl aji na VHS. Mám na to ty nejhezčí vzpomínky ()

petr.trep

Ty jo, pohádka mého dětství, musím dát pět hvězdiček, protože mě to vždycky dostávalo :o) ale tak minimálně 10 let jsem to neviděl :o) ()

GoldieX

Prvního shlédnutí po více jak patnácti letech jsem se bála. Často se totiž stává, že si filmy z dětství pamatujeme jako něco, čím nikdy nebyly. Takže když jsem se konečně rozhoupala, že se si film pustím, byla jsem připravená na možnost, že mě Šikuláček může po tak dlouhé době zklamat. Nezklamal. Je to krásný příběh o rodině, přátelích a o tom, že občas co chceme my musí jít stranou tomu, co je správné. Kdybych měla jenom vytknout jednu věc, čistě ze sentimentálního hlediska, byl by to dabing. Ten je na DVD jiný než VHS verze, a na to jsem si musela chvíli zvykat. I přes to, je to solidních 5*****. ()