Willy Kufalt

A sakra, tak originální nápad skloubit dohromady politickou satiru a dobrodružný film pro děti a mládež... žel výsledné provedení zdaleka nenaplňuje potenciál nezapomenutelného zážitku. Je pravda, že partu ozbrojených kluků v převleku za kovboje na koních, jak přepádavají volební komisi, asi jinde neuvidíte, některé ty rošťárny kluků i dospělých pánů politiků mě bavily, ale jako celek to občas působí jako menší obsahová i vypravěčská anarchie, která ne ve všech směrech funguje. Skvělé scény (byť v mých očích převažují) z času na čas vystřídají trapné fórky nebo šílené pobožní zpěvy jakési dívky v bílém... no, prostě typický neukočírovaný Mocky utržený z řetězu víc, než bych považoval za skvělé. :D Ani ústřední obsazení zrovna ten film nevytáhlo, jakkoliv se Jacques Legras a Roland Blanche už dříve u Mockyho osvědčili jako výborní figurkáři (a jakkoliv i další zde přítomní figurkáři po nich velmi úspěšně převzali pomyslné žezlo), v hlavních rolích nedokážou film plně utáhnout. Sice si cením Mockyho neochvějný přístup s cílem nezaprodat se komerci a zápal točit si filmy dle vlastních nápadů, přestože rozpočet byl zde již minimální, většina Mockyho dvorních herců v čele s Bourvilem a Jeanem Poiretem dávno po smrti a celkový zájem ze strany diváků o podobnou tvorbu v 90. letech minimální. Jenom škoda, že ten zápal zrovna tady neprojevil i ve vztahu k větší propracovanosti scénáře. Spřízněné diváky potěší i nejeden odkaz na starší Mockyho filmy, třeba důležitá porada ve velkém akváriu jasně připomene L'Étalon a celkově mě těšilo projednou ROBINA vidět. Jednou. [65%] ()