V roce 1991 seržant námořní pěchoty Tommy Santoro (James Marsden – X-men) věřil, že s vazbami své rodiny na organizovaný zločin už nemá nic společného. Z paměti vytěsnil i vzpomínky na svého zavražděného otce. Ale jedna nešťastná událost a návštěva FBI ho posílají zpět domů do jižní Philadelphie, aby tam čelil nejtěžší zkoušce svého života. Kdysi si přísahal, že se nikdy v životě nebude chovat jako jeho bratr Vincent (Brad Renfro) a bratranec Joey (Giovanni Ribisi-Zachraňte vojína Ryana). Ale teď - s jedinou možností jak zachránit svou rodinu - přijíždí domů… aby se stal ještě horším. (oficiálny text distribútora)

crozet

Nebýt poněkud nezapadající, neprůhledné až pofidérní postavě (se sklony ke Svazarmu) v hlavní roli, považuji tohle dílo za bezvadně autentický vhled do prostředí sociálně psychologického centra organizovaného zločinu s notnou dávkou naturální autenticity a bez mlživých servítek. Bravo Giovanni Ribisi (vedlejší role "Joey"). Snímek směle zařazuji mezi zprofanované žánrové perly bez ohledu na to, že zdejší hodnotící plénum je patrně proti. ()

jondoe

tento film sa urcite neda porovnavat s krstnym otcom alebo s mafianmi.Nie vsak uplne na zahodenie.Dobre vykreslene postavy a celkom dobry pribeh o spore medzi starou skolou a novodobymi mafianmi.Vyborny Giovani Ribisi stale dokazuje ze patri uz medzi skusenych a vsestrannych hercou.Za neho davam o jednu hviezdicku viac. ()

Dement

Mafiánský příběh natočený dle skutečné události, který dovoluje nahlédnout do života agenta FBI Josepha Pistoneho pro většinu z nás známeho pod pseudonymem "Donnie Brasco". Pomohl usvědčit na 200 gangsterů... Režisér Robert Moresco se podílel také na scénáři k filmu Crash a tímto filmem dokázal, že je nejenom dobrý scénarista, ale i velice slušný režisér. Kritika tento film celkem zdrbla, ale já se bavil. Jako skoro vždy dobrý Giovanni Ribisi, potemnělé kamerové filtry a podmanivý hudební doprovod. Snímek nedosahuje samozřejmě kvalit Scarface, Godfather a například Goodfellas, ale stále je to velice nadprůměrný film o mafiánech. ()

lareinna

Giovanni Ribisi má presne ten ksicht, ktorý sa hodí na takúto úlohu. Sadlo mu to, bol ako ryba vo vode. James Marsden je dobrý herec, aj keď možno podľa niektorých nie najlepší, ale je to sympaťák a navyše je to fakt pekný chlap. Val Kilmer bol tak zamaskovaný, že som si ho ani nevšimla. Slušná mafiánska dráma, treba vidieť. ()

Fr

Potřeba něčemu věřit ho zavedla k mariňákům. Byl fakt dobrej mariňák, ale teď je potřeba vyřešit problémy v rodině. Vítej doma Tommy!.... . Mafiánskej film? Trošku jinej než bych čekal, tak nějak po americku a ze současnosti. Prostě mi tu chybí ta ,,stará dobrá" atmosféra. Herecký výkony, scénář i prostředí jsou na můj vkus dost obyčejný. Průměrnej film se zajímavým finále. Ani přemýšlet zde nemáte o čem. ()