Médium

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2005–2011), 92 h 59 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Glenn Gordon Caron

Patricia Arquette, Jake Weber, Miguel Sandoval, Anjelica Huston, Amy Price-Francis, Maria Lark, David Cubitt, Sofia Vassilieva, Edoardo Ballerini (viac)

Na první pohled obyčejná žena Allison DuBois je obdařena zvláštním darem. Má vize, díky kterým dokáže předvídat zločiny či nebezpečné situace. Často ji ve snech navštěvují mrtví lidé, kteří jí prozradí detaily o své smrti nebo o jiných zločinech. Jako médium napomáhá při řešení kriminálních případů a náročnou práci musí sladit se svým rodinným životem... (TV Nova)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (41)

Médium (2005)

Jelikož mě tento seriál v 95% vždycky donutí sednout na zadek a dívat se, jak to bude dál, nemůžu jinak. A to i přesto, že jednotlivé scénáře dílů jsou jak z kopíráku - sen, nedůvěra, pátrání, uvěření a (někdy jo a někdy taky ne) happy end. Nutno podotknout, že občas se sny vyrovnají leckterým hororům. Díl, kdy se Allison zdá o podivném motivačním kurzu? kde se chlápek ptá, co všechno jste schopni pro svou věc udělat, mi leží v hlavě ještě teď. ()

Season 1 (2005) (S01)

Některé díly se věnují víc rodině Duboisových, než případům a za mě je to fajn. Mně se totiž hrozně líbí, jak je tady ta rodina ukázaná, prostě obyčejná, rozhodně ne z katalogu (i když kdyby se snažili, tak by byli), ale prostě sympatická. Joea bych chtěla za manžela, nejen že je fešák, ale i jeho osobnost se mi moc líbí. Allison nemusí být hned každýmu po chuti, ale já ji mám taky moc ráda. A děti... jsou prostě děti. Skvělý i na ránu. Některý případy jsou hodně znepokojivý, ne vždy všechno dopadne dobře... a i o tom to je. ()

Pilot (2005) (S01E01)

Za mě slušný rozjezd, krátké představení postav a toho, co se vlastně děje. Žádný vystrašený médium, ale žena, která má sny a vidí mrtvé už od dětství. Žádné tajnosti před manželem. To texaské přivítání mi přišlo trochu přes čáru, moc se mi nechce věřit, že by na to čerpali tolik zdrojů... ale budiž, efekt je efekt. Případy vesměs smutný, tady nebudou jen dobré konce. ,,Opravdu jste v pořádku?" - ,,Povídám, že jsem!" - ,,Dobře." ()

Suspicions and Certainties (2005) (S01E02)

Šílený, šokující případ. My víme, jak to bylo, v této epizodě jde o výběr poroty, která by dala adekvátní trest. A Joe pokládá otázku, zda si je Allison jistá, co je správné a zda dokáže s tím, co dělá žít. Protože kdo si je v životě vším stoprocentně jistý? ()

Možnost volby (2005) (S01E03)

Do party se nám přidává detektiv Scanlon a vývoj událostí slibuje, že se budou s Allison hezky doplňovat. 3,5* ()

Noc vlků (2005) (S01E04)

Zajímavé rozuzlení, avšak to: ,,Opatrnosti není nikdy dost..." a pak si vezme na sebe tohle? :D Díl, který případ spíš upozaďuje, je to spíš půl napůl s rodinnými (ale zajímavými) záležitostmi. A co se mi na této rodině fakt líbí, tak jak je autentická. Manželé se sice milují, ale umí se pohádat a být protivní, děcka řvou, rvou se jak koně.... jo jo... ()

V nemoci a cizoložství (2005) (S01E05)

Allison se tady chová jak kráva. I to patří k životu. Osobní život opět vítězí nad případem. ()

Už brzy (2005) (S01E06)

Animace mě moc neoslovila. Osobní život Allison mě bavil víc jak "případ", i když měl zajímavé rozuzlení. ()

Podivná sebevražda (2005) (S01E07)

Joe si zkusil, jaké je to být v kůži Allison a to, myslím, není špatný. Dar a zároveň těžké břemeno, že? Případ rozhodně zajímavý. ()

Bráška Lucky (2005) (S01E08)

Přišlo mi trochu zvláštní, že by to Allison nedošlo dřív. ()

Víc než jen sen (2005) (S01E09)

Za mě zatím nejslabší díl. Působilo to na mě opravdu spíš jako pohádka, než detektviní případ. Ale návrat Scanlona je fajn. ()

The Other Side of the Tracks (2005) (S01E10)

SPOILER Linka s vlakem byla nakonec vlastně hezká, i když bylo promarněno tolik let. ()

I Married a Mind Reader (2005) (S01E11)

Vesměs proti takovým "experimentům" nic nemám, ale tady to přišlo strašně brzo. Možná proto mi to nesedlo. ()

Being Mrs. O'Leary's Cow (2005) (S01E13)

,,Proboha, nejsem to já, kdo má děsivej sen? Je ráno a ty ses nevzbudila s apokalyptickou vizí a s rozbušeným srdcem. A usmíváš se. Tak to musí být sen." Za mě ničím nepřekvapivý případ. Škorpení ohledně Brigittiny helmy mi přišlo zajímavější. :D ()

In the Rough (2005) (S01E14)

,,Doufám, že nebudeš zase nemocná. Ne teď když přijede moje máma." - ,,Prosím... jedna noční můra mi stačí. Díky." Ta "nenápadná" manipulace by mě asi nasr*la mnohem víc než to, že se chce ke mně domů ryjící tchyně nakvartýrovat. ()

Penny for Your Thoughts (2005) (S01E15)

SPOILER!! Jasně, když už je něco nadpřirozeného na jedné straně, proč by nemohlo být i na straně druhé, že jo. ()

When Push Comes to Shove: Part 1 (2005) (S01E16)

Kapitán Push je sympaťák, takže jsem ráda, že se vrátil a doufám, že nezaklepe bačkorama, když mu Allison v prvním díle slibovala, že na tomto světě bude ještě dlouho. Joe má nervy z ocele. Chápu i Allison, dělá důležitou věc. ()

Season 2 (2005) (S02)

Nemyslím si, že by zvýšení počtu dílů v sérii celku prospělo. Spousta případů prostě není až tak zajímavých a tvůrci by měli spíš sázet na kvalitu, než kvantitu. Aspoň že ta rodina je furt super, i když se mi zdá, že ji kapku uhladili. ;) ()