Tieň zabijaka

• Slovensko Shadowboxer (viac)

Dvaja nájomní vrahovia – Mikey a Rose – nikdy nezaváhajú pri plnení vražednej úlohy. Nie sú však iba profesionálnymi partnermi, ale spája ich čosi viac – Rose je nielen Mikeoyvou nevlastnou matkou, ale aj milenkou. Keď im brutálny šéf podsvetia zadá, aby zabili jeho tehotnú milenku, v Rose sa prebudí posledný kúsok svedomia. Možno aj preto, že ju ovplyvňuje jej smrteľná choroba. A tak s Mikeyom obeť zachránia. Pre všetkých troch to však znamená začať drsný život utečencov. Rose a Mikey vedia, že svoju zlú minulosť napravia jedine tak, že svoju „rodinu" ochráni pred číhajúcim nebezpečenstvom... (TV JOJ)

rogerkint odpad!

Tenhle film, občas vypadající jako pornádo z německých luhů a hájů, vykradl snad všechny dobré kusy o nájemných vrazích. Hlavní "hrdina" je vlastně do atraktivního zevnějšku převtělený Ghost Dog, udržující samurajsky oddaný vztah k parťačce/maceše/milence Rose (pro jistotu podpořeno hláškou Stephena Dorffa "čtu ty samurajský kraviny ve tvejch očích). ústřední zápletka nechutně připomíná průměrnou Montanu, říznutou Leonem, rodinný vztah obou zabijáků dá zase vzpomenout na Max a Jeremy. Film má zásadní slabinu - absolutně nic se v něm nestane, pokud postavy zrovna nesouloží (na erotické dovádění Goodinga a Mirren nejvíce sedí výraz "divný") nebo neznásilňují jiné postavy kulečníkovým tágem. Pokud od titulu čekáte strhující akci, vyhněte se mu. Jestli si libujete v propracované psychologii, vyhněte se mu. V případě, že si libujete ve stavbě filmové atmosféry, vyhněte se mu hodně velkým obloukem. No a pokud jste německý podnikatel, je to film pro vás. ()

Marsik

DVD 13 (AJ) - Spíše melancholické psychologické drama z prostředí nájemných vrahů, které není tak špatné, jak se na první dojem může zdát. Ano, není tu téměř žádná akce, ale zase to berme jako něco jiného. Pokud tomu dáte šanci až do konce, dostane se vám průměrný thriller, ve kterém hraje prim pěkná hudba a kamera. 60% ()

Fiftis

Príbeh plný temnoty a skrytého aj celkom drsného násilia si získal veľa divákov. Tradične skvelá Helen Mirren predviedla úžasný výkon v úlohe absolútne vzdialenej jej "Kráľovnej" alebo napríklad postave z filmu "Hore bez". Hlavne sex scény by človek nečakal. Rovnako tak Cuba Gooding Jr. sa svojej role zhostil na výbornú. Tohto herca považujem za kráľa komikov. Vznikol tak netradičný tandem, na ktorom celý snímok stojí. A obom sa podarilo natočiť film, ktorý vo svojej kategórii (krimi, dráma) obstojí. O tom sa určite skúste presvedčiť aj vy. ()

Enšpígl

Já, když si přečtu ten obsah tady, tak se válím smíchy. Já ten obsah trošku upřesním. Stín zabijáka - děsný a emocemi nenabitý film, který proniká do drsného prostředí českých DVDpůjčoven a v plné šíři tahá z lidí peníze. Ještě upravím poslední větičku zdejšího obsahu. I tady Daniels zavádí diváky k filmu z nejhlubšího dna kvality. Taky bych už konečně rád věděl proč si Cuba Gooding říká junior. Vy snad někdo znáte Cubu Goodinga seniora ? ()

Driscoll

70 % --- [DVD] --- Zdá se, že tvůrci "Shadowboxer" dostali nápad, natočit film s neoriginální zápletkou, ale v netradičním pojetí. Sepsali scénář, a ouha, stopaž vyšla pouze na necelou hodinu. Rozhodli se tedy film natáhnout o další půl hodinu tím, že polovinu záběrů zbytečně zpomalí, a přidají pár záběrů, které by filmu zdaleka nechyběly. Sice natáhli film na tradičních 90 minut, ale zřetelně (a negativně) se to podepsalo na tempu. To je snad jediná a nejzásadnější výtka. Jinak, zápletku jsem již naťukl. Přestože něco podobného tu už párkrát bylo, netradiční pojetí, v jakém nám příběh tvůrci předkládají (a především nonkonformní vztahy mezi hlavními hrdiny atd.), film ozvláštňují natolik, že dokáže udržet pozornost až do konce. ()