Před třemi lety byla světu odhalena existence lidem podobných bytostí a byl ustanoven zákon o kulturní výměně mezi druhy, aby si obě rasy na sebe zvykly. Kurusu Kimihito se náhodou stane dobrovolníkem v tomto programu a stará se o dívku Miiu, která patří ke druhu Lamia - od pasu dolů je had. Po nějaké době se Miia do Kurusua zamiluje a snaží se ho svést. Ale mezidruhový zákon zakazuje jakékoliv vztahy mezi druhy. Kromě Lamie se zde objevují i další stvoření jako kentauři, harpie, pavouci a mnohé další. (Harroc)

Recenzie používateľa Honza135 k tomuto seriálu (2)

Monster musume no iru ničidžó (2015)

„ČASTO JE TO NÁROČNÉ A PLNÉ ZMATKU, ALE KAŽDÝ DEN JE PLNÝ ZÁBAVY. A PRÁVĚ TAKOVÝ JE KAŽDODENNÍ ŽIVOT S POTVORAMI…" Jaké to asi je, když vám vládní zmocněnec náhle přivede a vnutí do pečovatelské péče lamii, která dosahuje své mýtické krásy a svůdnosti? A přitom nesmíte porušit Zákon kulturní výměny? Kurusu Kimihito je v této nešťastné situaci. A bude hůř... » Co se mi líbilo: 1) Parodie. V první řadě je nutné si zkrátka přiznat, že nesledujete žádný rozvíjející hlubokomyslný příběh, ale jednoduchou nemravnost vytvářející humor sama ze sebe. Komediálnost je tu vsazena na moji notu, především díky parádně zvládnutému střihu, takže můžu sám za sebe říct, že jsem se bavil a nejednou zachichotal. 2) Kresba. Seriál pochází z r. 2015, takže je očekávané, že holky budou nakreslené přitažlivě, navíc každá ve svém unikátním color codu. A když přihlédneme na ladné křivky ženského těla… V tomto jsem spokojen, nemám, co zde vytknout. 3) Hrdinky. Každý si tu vybere. Avšak abych byl upřímný, tady se zdržím výběru. Každá žena má své pro a proti, takže se přiznám; já bych stejně jako hlavní hrdina byl nerozhodný. O co víc, když si s nimi stejně nemůžu nic začít. I když... ta mořská panna nebyla úplně marná… 4) Hlavní hrdina. Především jsem si oblíbil ten jeho prázdný pohled. Krásně ukazuje, jak se smířil se všemi bizarními situacemi a už mu ani nepřijde divné, co se kolem něj děje. Až tedy do chvíle, kdy mu nejde u život. 4) Ending. Z hudby vybírám právě tuto konkrétní část. Je chytlavý a mě, jakožto rockerovi se fakt líbí. » Co jsem nemusel: 1) Komedii. Jak už to u takových titulů bývá, občas se groteska snaží být až příliš vtipná. I já uznávám, že těchto míst je tu hned několik. Holt absurdní japonský humor se tu nedá zapřít. 2) Harémovka. I když to Kurusovi nemám až tak za zlé, stejně to tu zmíním. Kdyby byl opravdový alfa, některou z holek si nakonec vybere. Třeba dominující Rachneru, ty její vychytralé taktiky překvapení a bondáže pomocí vláken měly něco do sebe. Nebo Meru, neboť mořské panny s takovým slušným a příjemným chováním nelze přehlížet. A ty její vlnité prameny vlasů... No povězte sami, obě by za to určitě stály. 3) Obří ňadra. Ale jak to tak bývá, zase tu šli autoři přes čáru a občas se tu ukážou slečny s příliš velkými přednostmi. Vždyť to není ani hezké, jak mají zdeformované tělo. Právě centauřice by mohla vyprávět, když ji během cvalu prsa svou tíhou málem upadla… » Shrnutí: I přesto, že má seriál své nedostatky, vyzdvihnu tu jednu drobnost. Všechny postavy s ohledem na svoji rasu maximálně využívají svého potenciálu a (ne)schopností. Nedá se tedy říct, že tento titul byl nedomyšlená hromádka exkrementů. Většina zobrazených situací tu překvapivě dává smysl (loupání kůže, kladení vajec, vliv měsíčního úplňku, loupež, přestavba domu atp.) Připočítáme-li použitý zábavný koncept, vychází mi z toho jednoduchá věta. Tohle je tak špatný, až je to fakt dobrý. ()

Gym de Pool na Nichijou (2016) (E13)

„TAKŽE VÁM VŠEM CHYBÍ POHYB. VÍM, ŽE VÁM MILÁČEK VAŘÍ CHUTNÁ JÍDLA, AVŠAK POKUD PŘIBERETE PŘÍLIŠ, NEMŮŽU TO JAKO KOORDINÁTORKA PŘEHLÍŽET..." Ve volném pokračování Kimihitova každodenního života se toho moc nezměnilo. Snad jen to, že si holčiny zajdou trochu protáhnout těla a že Arachnera možná odejde z domu... » Co se mi líbilo: 1) Využití potenciálu postav. Tak jako v seriálu, i zde autoři mysleli na každou drobnost, která je spojena se životem každé hrdinky. Díky tomu je obsah více personalizovaný každé postavě. 2) Komedie. Jsou tu použity ty samé techniky, které dokáží pobavit každého. Byl zvolen vhodný střih, hlášky, osobitosti. Ačkoliv já komedie zase tolik nemusím, bavil jsem se. » Co jsem nemusel: 1) Žádný posun děje. Právě to je slabina celého příběhu, a to včetně seriálu. Vsázet pouze na komedii běžného soužití byl dle mého úkrok stranou. Je to škoda, neboť takto se divák hůře vžívá do děje, který neobsahuje nic vskutku zajímavého. » Shrnutí: Ve finále se jedná o rozšíření původního příběhu příjemnou formou, která se drží stejných pravidel jako seriál. Konkrétně se jedná o díly převzaté z původní mangy, která vycházela i po závěru anime adaptace. Nicméně, neobjevuje se nic nového, takže se u mě hodnocení drží na stejné úrovni. ()