Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Janh

Úchvatná záležitost. Dokole ironicky jsem se zasmál na závěr filmu, když napsali že největšími obchodníky se zbraněmi jsou USA, Francie... Film dobrej. Politiku nechme stranou. ()

insky

Aj tento snímok dokazuje fakt, že najlepšie filmy sú minimálne inšpirované skutočnými udalosťami. Nicolas Cage perfektne stvárnil ukrajinského prisťahovalca. Páči sa mi ako film opisuje odpredaj zbraní po rozpade Sov.Zväzu, africký dopyt po zbraniach až po to ako biznis funguje aj v USA. Jedna zo super častí: to ako afričania rozoberú zbrane z lietadla aj celé lietadlo :D nepripomína vám to niečo?? ()

misto

Zaujimavy skutocny pribeh. Mohli zajst viac do hlbky a detailov. A o trosku predlzit film. To by neuskodilo. Pravda je naozaj kruta. ()

mirecmt

Najsmutnejšia je tá pravdivosť tohto príbehu. Tento film je zrkadlom dnešnej doby (možno nie len dnešnej). Keď som to videl piaty krát tak som si uvedomil, že človek sa dnes nemusí báť atómovej vojny, jednoducho sa v nej nepretočí dostatok peňazí. ()

damapo

Skvěle odvyprávěný příběh, skvělá a pro mě velice zajímavé téma. Nicolas Cage se pro roli obchodníka se zbraněmi hodí náramně a hraní si jak vidno i užívá. Pokud někdo nehoví tématu, film se mu asi líbit nebude, ale jinak a za mě to je určitě na 5 hvězdiček. ()

RonnieR

Dnes po štvrtý krát! I "LOVE" this film?! 1000%. Pravda pravdúca, TEN koniec a Yurijov proslov. WWAAWW." Prezident USA predá za deň viac zbraní ako ja za rok!" ()

Tobias_Sin

Příběh vyprávěný jedním z největších a nejmocnějších obchodníků se zbraněmi na cestě za zatracením.. ,, Kde je vůle, tam je zbraň". 95% ()

Joe1998

Velmi dobrý film. Hlavně originální. Čekal jsem, že nakonec skončí všechno dobře, ale ono se ukázalo, že je to dobře jak pro koho. Nepoznal jsem úplně, jestli byl nakonec rád, nebo si jen řekl, že je to jeho osud. Tento film má velmi netradiční a zajímavý konec. ()

dominick123

Tak já vám fakt nevím. Film měl super námě ohledně hodně aktuálního a hodně ožehavého tématu. Podle námětu jsem si sliboval opravdu hodně ale abych byl upřímnej tak nejlepši scéna seodehraje hned na počátku a pak už jen Yuriho raketový vzestup, jeden psycho sen a šeď možná ještě citát který řekl diktátor v Libérii, patrně na motivy Charlese Taylora a to ten že kulka od dítěte zabije stejně jako od dospělého. Cage je dobrej herec mám ho i rád ale tohle nechránil. Možná při dalším zhlédnutí nějakou hvězdu přidám. ()

BR23

štýlom niečo medzi /Vlk z Wallstreet/ a /Dekujeme že kouríte/ Asi si domyslíte ked napíšem že oba filmy mám veľmi rád a N. Cage patrí medzi mojich obľúbených hercov. Tu niet čo dodať iba okrem toho že zopár scén bolo na mňa troška pochmúrnych, dlhých... ale inak celková spokojnosť... ()

io.

Vynikající film, velmi kvalitně udělaný po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že námětem je skutečný životní příběh, je to všechno ještě zajímavější. Děj pěkně svižně ubíhá, člověk úplně zapomene na čas a rozhodně se u tohoto snímku nedá nudit. Režisér a scénárista v jedné osobě odvedl skvělou práci, což se nedá říct o politicích a dalších papaláších, kteří se na vytváření takovéhoto bordelu přímo podílejí. ()

Fenix188

Naprosto skvěle natočený film, který je díky vyprávění během filmu pojat i poněkud dokumentárně se skvělým Nicolasem Cagem v hlavní roli. Příběh, založený na skutečných událostech je místy poněkud urychlený ale je to vyrovnané skvělými detaily během filmu a perfektně zvolenou hudbou..nejradši mám scénu z Ukrajiny, skvělá přehlídka bojové techniky doplněná hudbou z legendárního orchestru Alexandrovci. Následně se děj přesouvá do diktátorských zemí a záběry působí natolik autentičně, až z toho mrazí..rozhodně stojí za shlédnutí. Za mě pět hvezdiček. ()

daniel.dobi

Tento film jsem si naprosto zamiloval. S hlavní rolí Nicolase Cage je to opravdu pozoruhodná podívaná, zde mu role naprosto sedne. Celý průběh filmu neustále poslouchám a jsem pohlcen každým slovem co nám Nicolas přináší. V tomto snímku nás děj unese do nemilosrdného prodeje zbraní a plynule nás krok pokroku provádí tím jak to ve světě chodí a nechá nás nakouknout pod pokličku nefalšované reality. Pokud od toho někdo očekává akci tak té se sice nedostává, ale byla by zde akorát na škodu. Už od úvodní scény se jen pohodlně usadíte a necháváte se unášet na slovech Nicolase, který nás provede jak konfliktními zeměmi třetího světa, tak i veletrhy prodeje zbraní. Ukáže nám a vysvětlí jak některé zbraní fungují. A i předvede jak se má správně pašovat a vysvětlí co znamená místní slang tamních prodejců. Pro milovníky zbraní je to pohádka. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)