Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Laxik

Sniperská kulka. Tenhle film je takový. Pokaždé člověka dostane. Ať se obrníte sebelíp, skulinka ve zbroji se najde vždy. Možná už vás nezdrtí stejně jako napoprvé a napodruhé, ale díky skvělé filmařině a bezkonkurenčnímu začátku i konci svoji váhu má. ()

Vojcl

Úchvatný film režiséra Niccola, který vám na dlouho uvízne v paměti..Trochu mi to připomělo snímek Kokain s Johnny Deppem, tady jde v podstatě o to samé, ukázat životní dráhu mistra zločince, pouze s jediným rozdílem, že tady se nejedná o překupníka s drogami, ale se zbraněmi. Stejně jako Kokain i Lord of war zaujme chytře poskládaným scénářem, objektivním pohledem na život rozporuplné osobnosti Yuri Orlova a excelentními hereckými výkony.. Při vší úctě ke Skále si tu podle mne Nicolas Cage zahrál životní roli a výborně mu přihrávají i další, sympatický Jared Leto (jehož smrt v závěru mě opravdu dojala), učebnicový klaďas Ethana Hawke, ale třeba i Ian Holm, na nějž bohužel moc prostoru nevyzbylo. Scenárista se navíc nebojí občas dusnou atmosféru létajících kulek uvolnit nějakým tím vtípkem, takže více než dvouhodinová stopáž uteče jako voda. Obchodník je vskutku mistrovské dílo, na kterém jsem ani po několika schlédnutích nenašel viditelnou slabinu a vřele jej doporučuji každému filmovému fandovi! ()

numi

Obchodník se smrtí je jedinečný svou atmosférou. Svým stylem vyprávění. Svým tématem. Z úplně totožného scénáře šlo udělat infantilně tupé béčko. Stačilo jen obsadit Segala místo Cage, nahodit kamerové filtry a najmout ožralého střihače, který se nedrží hesla "dvakrát měř, jednou řež" a řeže to o sto šest jak Franta Musil před brankovištěm. Andrew Niccol ale chtěl něco dokázat a udělal z komára velblouda. Tomuto příběhu bych neuvěřil ani náhodou, kdyby nebyl natočený a odehraný (Cage, Leto, Hawke především) tak skutečně, že doteď Cage podezírám, že určitě nazačínal jako herec. Vynikající výběr hudby jen dokresluje celkovou technickou dokonalost snímku. [srpen 2006] ()

zipper111

Celkem vydařený kousek, trochu mi vadí že ve filmu se moc neřeší jeho rozjezd, proste má najednou zbraně a prodává...ale rozhodně se u mě neřadí do 1. dvoustovky, zas takovej šlágr to neni. PŘECEŇOVANÝ FILM! ()

buldock

Možná budu vypadat jako barbar mezi těmi všemi vysokými hodnoceními, ale mě temhle film zase až tak nezaujal. Vcelku jsem se nenudil , ale připadá mi trochu absurdní že Jurij Orlov prodává zbraně bez jakékoli ochranky , nebo někoho kdo mu kreje záda , jak se vůbec dostal za tak krátkou dobu až na špici prodeje zbraní když tam vládne obrovská konkurence a kde získal všechny ty kontakty atd. Kladnější body u mě získala ta úvodní scéna , kdy kamera která je kulkou ukazuje celý proces od začátku výroby až po export k zákazníkovi a následně končí v hlavě mlaého černocha. Jinak je film celkem nadprůměrný , možná trochu pozměním hodnocení po opětovném shlédnutí. Film mě prostě napoprvé nedostal do toho správného varu. Moje hodnocení je 65%. ()

Tirion

Začátek roku 2006 nás pěkně namlsal a je tu další laskomina - Lord of War. Film má skoro všechno co by měl správný film mít. Má grády, kvalitní zápletku, humor, romantiku a srdceryné scény. Zkrátka zaujme každého. Přes všechen ten sarkasmus si člověk chtě nechtě uvědomuje závažnost otázky obchodu se zbraněmi krutost všední reality. Film nic nezaobaluje a překládá všechno krvavé, syrové a prorostlé jako pravý texaský biftek. Nicolas Cage podal jeden ze svých nejlepších výkonů jaké jsem u něj viděl a herci ve vedlejších rolích také nezklamali. Přes všechnu chválu mi v konečném hodnocení pomotal hlavu střih, který byl hlavně v prvních fázích filmu a k jeho konci hodně skokovitý a chaotický. Nicméně filmy tohoto ražení a takovéto kvality, kterých rok 2005 moc nenabídl, je třeba hodnotit velmi kladně a tak dávám 5*. ()

vorheese

Každý film musí mít svůj konec. Ve většině případů by se slušelo říct bohužel. V horších případech nastane deux ex machina, v lepších se dostaví logické zakončení. Obchodník se smrtí má ale v rukávu kromě proklatě zábavného příběhu i finále, které vás srazí do kolen. Tedy pokud se nebojíte uvést do pochodu svůj mozek. ()

Makky

Zaujímavá kombinácia čierneho humoru, nadsázky a krutej reality. Cageovi táto úloha sadla a bol som sklamaný, že viac priestoru nedostal Ethan Hawke, pretože aj on bol dobrý. Sklamal ma aj fakt, že film zaznamenal 20 rokov zo života Yuriho Orlova, ale predstaviteľ Nicolas Cage a aj všetci ostatní neboli nijak zostárnutý. Ale to je len "detail". Obchodník so smrťou mal veľa spoločného s filmom Krvavý diamant, napríklad RUF, Sieru Leone, ale aj samotné krvavé diamanty. Vcelku v podstate nadpriemerný snímok, pri ktorom som sa nenudil. ()

gogos

Hodně zajímavý příběh. Vzestup Lorda Války mě osobně velice zaujal. Film je skvěle natočen, má luxusní výpravu, povedenou kameru a hodně dobrou hudební stránku. Taktéž obsazení bylo zdařilé, Cage i Hawke hrají své role opravdu dobře. Zajímavé, kontroverzní téma je zkrátka a dobře zpracováno na hodně vysoké úrovni a dokáže pohladit zrak každého filmového fanouška. ()

Pilec

Skvělý film. Výborný výkon Nicolase Cage, výborné kamery vystihující všechny zajímavé scény. Podle mého názoru je natočený velmi realisticky a opravdu to takhle někde může chodit,my se to ale jako "normální" lidé nikdy nedozvíme... Dávám 5* ()

kaylin

Nicolas Cage hrál v hodně dobrých filmech. Nicolas Cage hrál v dobrých filmech. Nicolas Cage hrál ve špatných filmech. Nicolas Cage hrál v hodně špatných filmech. A hrál i v naprostých hloupostech. "Obchodník se smrtí" je v kategorii dobrých filmů a je to právě výkonem Nicolase Cage, který je skvělý jak jako vypravěč, tak i hlavní aktér. Jeho hlas je prostě takový správný, aby mu člověk věřil všechno, co se na plátně děje. A že je toho dost. Hned na začátek ale musím říct, že se film snaží být prvoplánově drsný, chce šokovat, ale zas taková pecka to v tomhle smyslu není. "Obchodník se smrtí" je příběh o jednom muži, který se v podstatě z ničeho vypracoval na jednoho z nejlepších obchodníků se zbraněmi. Možná si řeknete, že je to vysněný džob. Spousta peněz, sem tam nějaká akce, krásné ženy, různé kouty světa, ale ono to zase tak snadné není. Co vaše rodiny? co žena, kterou jste si vysnili? A co vaše svědomí? Dokáže se se vším tím násilím, které umožňujete, vypořádat? Stačí si říkat, že vy nejste ten, kdo mačká poušť, že vlastně nejste vrah? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/prach-uspesna-pokracovani-animaku.html ()

RAiken

Film, u kterého síla námětu veškerou svou mocí přebíjí jakýkoliv váš kritický pohled. Konečně jsme měli to štěstí, že někdo natočil film s tak nepopulární tematikou a přinutil nás přemýšlet o globální zodpovědnosti zbrojení. Jenom doufám, že nikdo k tomuto tématu nebude přistupovat s tak sarkastickým pohledem jak učinila osoba naprosto skvěle ztvárněná Nicolasem Cagem. Při hodnocení filmu jako takového si musíte dát pozor, abyste nesklouzávali k diskuzi o samotném námětu, neboť na vás pravděpodobně silně zapůsobí. Takže jenom stručně: Skvělé postavy a scénář dokreslený skvělým výběrem hudby + úvodní titulky. ()

jajinka

Film beroucí dech od prvních do posledních minut.. Tahle role sedla Cageovi jako ulitá.. Drsný pohled na svět černého trhu prokládaný myšlenkami Yuriho.. ()

Kreeki

Obstojná řemeslná filmařina, která ani na chvíli nezanudí, ovšem poněkud postrádá tu jiskru, jež vám připraví neopakovatelný zážitek, a tou je nedostatek emocí - však ono se to nakonec také vymstí. 8/10 You know who's going to inherit the Earth? Arms dealers. Because everyone else is too busy killing each other. ()

suicide

Kdo ví, co je v tomto filmu pravda a co upravená skutečnost? Nicméně je to velmi mrazivý snímek jako celek. Snímek. kde ještě Nicholas Cage stál za řeč a dokonce exceloval v roli Yuriho Orlova. Člověka mrazí, když si uvědomí, na čem všem lze vydělávat - český překlad názvu filmu pak pokládám za více než vhodný. ()

italka63

Skvěle natočené a pravdivé, až to mrazí.....parádní Nicolas Cage i Ethan Hawke ve filmu, jehož téma by se dalo rozebírat donekonečna. Zabije vás zbraň už tím, že je vyrobená, nebo tím člověkem, který stiskne kohoutek? Paradoxně jsem střílela závodně a pořád tu jsem, takže vlastně za B je správně.Co když máte jiný názor a pohled? A je správně.Když nebudu mít pušku, můžu zabít nožem.... Destruktivní myšlení je lidstvu vlastní, touha po zisku též a tak si tenhle film pusťte, já dám pět hvězd. ()

movieband

„Ve světovém oběhu je víc jak miliónů zbraní, to znamená jedna zbraň na každého 12 člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní.“ Tohle divák slyší v úvodu filmu od hlavního protagonisty filmu, obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlovova. Samotný film dává divákovi velice otevřený pohled na obchod se zbraněmi a uchvátí ho svou drsností a právě jeho otevřeností. Nicolas Cage ztvárnil po dlouhé době roli, která je mu psaná na tělo a zapsal se mi do paměti jako Yuri Orlov a stejně jako Ethan Hawke, v roli neúnavného agenta CIA, se svých rolí zhostili s vervou a zodpovědností k filmu, aby jejich vyjádřili přesně to co po nich režisér chtěl. „Datum jeho narození odhalilo to, co později vláda nazvala katalogem masakru.“ Morální stránka filmu vypovídá o tom, že mu nezáleží na tom, jak zbraně jeho zákazníci použijí. Jde jen čistě o obchod a o nic víc. „To co s tím potom majitel dělá je mimo obchod, takže nás to nemusí zajímat. Je to jejich válka, né naše.“ Tohle říká Yuri svému mladšímu bratrovi (Jared Leto), kterého do obchodu se zbraněmi vtáhl taky. V jedné části filmu je však Yuri sám proti vlastnímu svědomí v pekle Afriky ve státě Liberie. Ve filmu jde Orlovovi po krku agent z CIA Jack Valentine, který zosobňuje právo ve všech směrech. Cení si zákona víc, než čehokoliv jiného a proto mu Orlov uniká i díky tomu, že si dokáže zařídit to, aby byl zákon na jeho straně. Celkově je film hodně dobře zpracovaný a místy kvůli němu mám mrazení v zádech. Asi je to kvůli jeho otevřenosti, která z něj čpí. Obchodník se smrtí se setkává s těmi nejhoršími diktátory a vůdci z celého světa. Pokud potřebují zbraně on je vždy po ruce. Nejhroznější diktátor z filmu je André Baptist, diktátor africké Libérie. Pokaždé když se ve filmu objevil jsem měl takový nepříjemný pocit. Jeho zjev a nebezpečně klidné, vražedné chování mě znervózňovalo. Co se mi ve filmu nejvíc líbilo, tak byla závěrečná část filmu, kde SPOILER byl Orlov s Valentinem v cele a Orlov mu řekl co se v následujících 5 minutách stane KONEC SPOILERU V závěrečných titulcích mě nejvíc zaujal výpis největších dodavatelů se zbraněmi v čele se Spojenými státy, Velkou Británií, Francií a Čínou. “Nazývejte mě zlem, ale bohužel pro vás, jsem nutné zlo.“ ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)