Strhující příběh malého Rafala a jeho matky – alkoholičky, kteří bojují s každodenními problémy spojenými s nedostatkem peněz. Krystyna tráví noci po barech ve společnosti náhodných mužů s nadějí, že najde toho pravého, kdo jí a jejího syna zabezpečí. Po opakovaných nezdarech znovu a znovu propadá alkoholu a Rafal se o ní láskyplně stará. Jednoho rána se u nich objeví policie a chlapec musí jít do dětského domova...
Film získal v roce 1986 Stříbrného lva na filmovém festivalu v Gdyni. (Bubble74)

Caska

pamatujete si film Divka s musli?? tyto dva filmy jsou podle me nejlepsimi snimky o problemu alkoholu v "nasi - ceske/polske" rodine. v Konchankowie mojej mamy jsou na pvnim miste herecke vykony. moc si nepamatuji konec ceskeho filmu, ale tady nas po dusi pohladi "happyend". ()

tahit

Dojemný lidský příběh mě zcela pohltil. Brilantní herečka Krystyna Janda zde představuje dvě odlišné tváře, tu zlou plnou alkoholu a druhou, tu infantilní, navíc působí hodně realisticky. Příběh nepostrádá bolest, tragičnost, ale ani obsah štěstí. Dějem se také prolíná temná a pochmurná realita z dob socialismu. Doporučuji každému vnímavému divákovi, který touží po kvalitním filmu z polské tvorby. ()