Oktavianus

Navzdory tomu, že film je k zhlédnutí třeba na YouTube, je evidentně málo známý (tady hodnotím jako jediný, na IMDb má pouze 13 hodnocení...). Pravda ale je, že si nejsem moc jistý, co k tomu napsat. Jednak jsem to viděl ve španělštině bez anglické podpory, takže jsem nepochytal všechny dialogy, moje školní španělština by za jedna dnes ve škole určitě nebyla. A i tak si nejsem jist, co k filmu napsat. Oč v něm jde: starý nadržený doktor touží po skotačivém mládí, a tak se mu podaří být nahrazen blazeovaně unylou kopií sebe sama z obrazu, co mu visí na stěně. Aby si však mladistvý vzhled udržel, musí občas udělat něco, co nepatří do kánonu slušného vychování... Film však není jednoduchou hororovou podívanou. Je komplikovaně vrstevnatě natočen, prolínají se v něm snové sekvence s filmovou realitou, snad i vinou nedokonale zvládnutého jazyka jsem si občas nebyl jist, kde se děj právě odehrává (zdá se, že vše funguje jako v realitě, když najednou přijde surreálně snivý obraz). Některé výjevy jako hřbitovní alej plná křížů jsou skutečně luxusní. Film byl dobrý, s titulky bych si ho dal znovu - přesto té surreálnosti tam bylo místy až příliš a cítil jsem se jako na vizuálních orgiích v Dementii. A já se snových výjevů přejím velmi rychle. ()