Atomic Circus - Návrat Jamese Bataille

• Francúzsko Atomik Circus - Le retour de James Bataille (viac)

James Bataille uprchne z vězení, aby našel svoji snoubenku Concii. Ale když už je skoro u cíle, objeví se mimozemšťané podobní chobotnicím a slibný vývoj událostí překazí. Po boji se šťastným koncem James a Concia unikají do paralelního světa. (Film+)

Willy Kufalt

Tyvoleeeee.... co tohle jako bylo? Osobitěji pojatý brak, underground nebo snad parodie? Jestli tohle tvůrci dle závěrečného titulku věnovali památce Jeana Yanna, tak si říkám, že buď jeho tvorbu vůbec nepochopili nebo si prostě udělali reklamu na tehdy čerstvě zesnulém kontroverzním režisérovi. Ač jsem díky zdejšímu obsahu znal zápletku předem, stejně jsem na ten šílený sled událostí vrcholící útokem mimozemských chobotnic čuměl jako s vypoulenýma okálama a chvílemi nevěděl, co si o tom mám myslet... kdo neviděl, neuvěří. Ústřední děj jako z toho nejbrakovějšího sci-fi hororu, stylizován do moderního nezávislého filmu, s tak osobitou galerií postav, až mě to chvílemi svou osobitostí v některých jednotlivostech i značně bavilo. Herci odehráli s chutí, noblesně vtipného Mariella jsem si celkem vychutnal, ale jinak mi celková stylizace připadala občas dost nechutná, stejně hnusná undergroundová hudba to jen posilnila, a po skončení v Atomic Circusu nevnímám nic jiného, než jeden obrovský zmatený a šílený úlet, který bych si podruhé určitě nezopakoval. Jako ano, coby totálně odvazový film na relax, u kterého nemusím přemýšlet, jen sleduji šílený děj plný praštěných nápadů a nepozastavuji se nad tím, že nejvíc se často bavím u těch scén, kde to pobavení bylo možná nezáměrné a vyplynulo jen z celkového bizáru, to mohu akceptovat. Lepší 2 hvězdičky, ale asi se bez podobných neukočírovaných úletů dokážu obejít... [50%] ()

honajz2

Docela nuda. Málo vtipné, málo zajímavé, vlastně i málo absurdní... Ono totiž celkem dlouho trvá, než se něco stane a mezitím je to jen nesourodý mix všeho možného, který by strašně rád fungoval, ale místo toho je fakt jen nesourodý. Některé scény se sice povedly a třeba Marielle je tu hodně fajn, něco do sebe mělo i to prostředí, ale jinak mě to prostě minulo a to mám takové šílenosti jinak hodně rád... Je to takový podobně mdlý pokus o absurdní hororovou komedii jako Mrtví neumírají, až na to, že tohle je ještě lehce říznuté Tarantinem, takže mě to bralo ještě o něco míň. Buď je chyba ve mě, nebo to prostě nefunguje. 2* ()

dereksmart

Bizarní směs fimových žánrů, inspirující se Tarantinovskými figurkami, romantickými ztřeštěnými komediemi, Romerovským gore- festem, alien- invazními starými sci-fi kousky , Lynchovskými kulisami , rockovými muzikály, Planetou opic a bůhví čím dalším .................. pokud se vám tohle zdá zmatené, věřte že Atomik Cirkus je ještě zmatenější, neboť věrný svému názvu /circus - také zmatek, blázinec, shon/ chystá divákovi něco, proti čemu je pojídání pejskovsko-kočičího dortu konzistentní kulinářský zážitek.....producenti prý nečetli celý scénář a peníze na film uvolnili na základě avizovaného hereckého obsazení......tím se mnohé vysvětluje......dlouho jsem se u filmu tak nezasmál...............Broadway Brody forever!.................................................................. K filmu existuje sountrack, vzniknuvší převážně na základě spolupráce francouzské rockové skupiny Little Rabbits a Vanessy Paradis, dle mého názoru o třídu lepší než Vanessiny řadové desky - pro fanoušky stejně jako film povinnost..... ()

vesper001

Myslím, že zajímavější než rozbor obsahu filmu by byl psychologický rozbor scénáristů a chemický rozbor toho, čím se inspirovali. Atomik Circus je muzikálový sci-fi horror, který ovšem pravidla těchto žánrů neviděl ani z hydroplánu, s poměrně nechutnými gore a poměrně chutnými vizuálními efekty (znalci by možná nesouhlasili, ale já mám slabý žaludek i nervy). Odehrává se ve Skotlett City, ospalé díře na kraji světa a bažiny, kde žije spousta divných typů, pořádá se prapodivná soutěž a policajti jezdí poněkud bezhlavě. Jedinou sympatickou postavou je Concia, která si prozpěvuje, tancuje, čeká na prince Jamese a sní o tom, že jednou uvidí své jméno na plakátech. Vítězství v přecpané kategorii úchylů těsně obhájil impresário Slizoun Nechutný, který pro změnu sní o tom, že uvidí její kalhotky na půl žerdi. Pak jsou tu emzácké chobotnice, díky kterým se talentová show změní v soutěž v dekapitaci a druhá část filmu vypadá jako záznam Silvestra cechu řezníků a uzenářů. Hádáte správně, nebyl to můj šálek kávy a ani jsem u toho nebyla schopná dojíst snídani. Jediné, co je na téhle bizarní slátanině pěkné, je Vanessa Paradis, která jediná má trochu co hrát a navíc tu hezky a často zpívá, a závěr, který sice také nedává žádný smysl, ale alespoň vyvolá lehký smích poté, co film zanechal hluboký v srdci hnus. ()

Snorlax

Jednoho sychravého dne se sešli Quetin Tarantino, Aki Kaurismäki, Bertrand Blier a Leos Carax. Jelikož venku bylo nehostinno, otevřeli láhev a pustili si tento film. A pak už jen závistivě koukali. Vanessa je jako vždy neskutečně půvabná, Marielle dodává své postavě grácii i charisma a Benoit je tradičně úžasný, dokonce i s chapadly. Tenhle film je neskutečná zábava, ale jen pro zvané, těm, co sedí ve šněrovačce, je vstup přísně zakázán. ()

• V průběhu natáčení zemřel herec Jean Yanne, byl nahrazen Jean-Pierrem Mariellem. Tento film mu byl nakonec věnován. (contrastic)